Haraslín se omluvil všem sparťanům za vyloučení a podekoval mužstvu. Trenér Priske mu poslal jasný vzkaz

Haraslín se omluvil všem sparťanům za vyloučení a podekoval mužstvu. Trenér Priske mu poslal jasný vzkaz

Dobře věděl, že si zavařil. Ofenzivní sparťanský klenot Lukáš Haraslín viděl v sobotním derby se Slavií v 63. minutě druhou žlutou kartu a oslabil Letenské v důležité bitvě, která hodně napověděla o ambicích obou "S" směrem k mistrovskému titulu. Když zápas skončil bezbrankovou remízou, hodně se mu ulevilo. "Chci se všem sparťanům omluvit a také chci poděkovat svému mužstvu," napsal v neděli na svém instagramovém profilu slovenský reprezentant.

Dramatická bitva sice skončila bez vstřelené branky, ale k vidění bylo zajímavé derby. Do poločase měla více šancí Sparta, po přestávce Slavia. Vše umocnilo právě vyloučení Haraslína. "Bylo to opět zbytečné. Stalo se to u rohového praporku na soupeřově polovině, kde nám nehrozilo žádné nebezpečí. Vím, že se Lukáš musel rozhodnout rychle, ale musí být v podobných momentech opatrnější," poznamenal po utkání Brian Priske, kouč Letenských. Jeho svěřenci už viděli v sezoně deset červených karet a jsou i v tomto směru v lize jedničkou. Z toho ale Priske pochopitelně radost nemá...

Sešívaní hráli přesilovku, všechny šance ale zahodili, nebo jim vzal radost gólman Sparty Peter Vindahl. "Po vyloučení už to bylo vlastně na jednu branku," uvedl po skončení zklamaný slávista Tomáš Holeš.

Největší šance Slavie? Trefilo mě to, odmítal Vindahl roli hrdiny. Muž zápasu, složil mu poklonu kapitán Krejčí

Kouč Sparty Brian Priske se naopak před novináři zamýšlel nad tím, jak je to možné, že borci v rudých dresech sbírají tolik červených karet. "Nemohu vám uvést jeden přesný důvod. Je jednoznačné, že to celkové číslo je až příliš vysoké. Naši vykartovaní hráči mohli některé situace řešit lépe, možná měli zachovat trochu více klidu," poznamenal.

"Na druhou stranu vidím v průběhu celé sezony spoustu soubojů a situací s tvrdými zákroky proti našemu týmu. Podívejte se například na poslední dva zápasy naší rezervy. Ochrana hráčů, a především těch mladých, v podstatě neexistuje. Vím, že komise už nějaké případy projednává, takže doufám v nějaké rozumné posouzení. Konkrétně případ Romana Horáka je ale velkým problémem, jelikož je celá jeho kariéra v ohrožení," upozornil na vážné zranění mladého sparťana z druholigového duelu v Kroměříži, kdy Horák utrpěl vpáčenou zlomeninu lebeční kosti.