Szczęsny zřejmě v Juventusu přijde o post jedničky. Skloňovaný návrat do Arsenalu ale řešením moc není

Szczęsny zřejmě v Juventusu přijde o post jedničky. Skloňovaný návrat do Arsenalu ale řešením moc není

Čtyřiatřicetiletý polský brankář Wojciech Szczęsny by měl v létě ukončit své působení v Juventusu Turín. Důvodem je fakt, že by od nové sezony zastával post týmové dvojky. Jeho jméno začalo být spojováno s možným návratem do Arsenalu. Na Emirates Stadium zvažují ovšem jeho nasazení taktéž v roli náhradníka, pokud by se z klubu poroučel Aaron Ramsdale.

Podle informací listu The Evening Standard figuruje jméno polské reprezentační jedničky na seznamu posil londýnského Arsenalu. Gunners by tak mohli po delší odmlce opět spojit síly s Szczęsnym, který by na staré známé adrese zastával post týmové dvojky za Davidem Rayou.

Ramsdale je spojován s ochodem z Arsenalu díky nedostatku herního vytížení a jeho jméno v posledních týdnech silně zaznívá ve spojitosti s Newcastlem United. Pokud by jej na Emirates Stadium nahradil Szczęsny, jednalo by se o velké překvapení. Zkušený gólman se netají tím, že by rád pokračoval tam, kde se dočká patřičného vytížení.

ROZLOUČÍ SE COUFAL S WEST HAMEM? DÍKY ZA VŠECHNO, HAMMERS, NAPSAL ČECH

V Juventusu by jej měl na postu jedničky vystřídat Michele Di Gregorio, který aktuálně působí v Monze. Szczęsny byl v jednu chvíli spojován také s londýnskou Chelsea, kde by byla možnost získat roli hlavního gólmana týmu asi i snadnější než v Arsenalu, ale Blues odradila jeho aktuální výše mzdy ve výši 100 tisíc liber týdně. Také Gunners naznačují, že polský legionář by se musel krapet uskromnit.

Szczęsny není jedinou uvažovanou volbou, jak by Arsenal mohl obsadit brankářský post. Na Ostrovech jsou také zmiňována jména Jasona Steelea z Brightonu či Anthonyho Pattersona ze Sunderlandu.

Foto: Juventus FC