Trenérské rošády! Pardubice prý vsadí na kouče Saňáka. Na tahu je teď Sigma Olomouc

Trenérské rošády! Pardubice prý vsadí na kouče Saňáka. Na tahu je teď Sigma Olomouc

Podle všeho má být rozhodnuto. Novým trenérem Pardubic by se od léta měl stát Jiří Saňák. Informaci zveřejnil jako první iSport.cz a následně ji převzaly další sportovní weby. Saňák se do Pardubic přesune ve chvíli, kdy mu doběhne současná smlouva v Sigmě Olomouc. Ve funkci nahradí Radoslava Kováče, který má pro změnu namířeno do Liberce. O tom, kdo usedne v příští sezoně na lavičku Hanáků zatím není rozhodnuto.

Pardubický klub usiloval o služby Jiřího Saňáka už v minulosti a při avizovaném odchodu Radoslava Kováče se opět ocitl v hledáčku Východočechů. V Pardubicích byl měl podle dostupných informací spolupracovat s asistentem Markem Kuličem. Zmíněné duo dostalo přednost před dalším uvažovaným koučem - Martinem Hyským, jenž odvádí dobrou práci v druholigové Vlašimi. Server inFotbal.cz tvrdí, že bývalý hráč Slavie požadoval, aby pardubický klub angažoval jeho kompletní realizační tým, jenže na tom shoda nepanovala, a tak Hyský angažmá nezískal.

V zákulisí se proslýchá, že by se šance Nyní se mluví o tom, že by Hyský mohl zamířit právě do Sigmy, kde by Saňáka nahradil. Preferovanější variantou je však posun Tomáše Janotky od B-týmu k áčku.

Sparta těsně porazila Ostravu a k titulu je zase blíž. Řádil Birmančevič. Juroška zapojil Slovácko do boje o Evropu