Nevydařená plzeňská generálka na finále poháru? Doufám, že premiéra bude lepší, smál se Koubek směrem ke Spartě

Nevydařená plzeňská generálka na finále poháru? Doufám, že premiéra bude lepší, smál se Koubek směrem ke Spartě

Za normálních okolností by se plzeňský trenér Miroslav Koubek jistě tvářil zasmušile a těžce by nesl porážku 0:3 od Slavie. Ve středu večer si pochválil sešívané, ale zároveň ocenil i výkon svých svěřenců. Dobře věděl, že vrchol sezony Západočechy ještě čeká, když se ve finále poháru poměří se Spartou. Bral zápas v Edenu jako generálku na pohár? "Ten termín tam v motivačním proslovu padnul. Pokud to byla takto nevydařená generálka, tak třeba premiéra bude lepší, smál se Koubek.

Plzni patřílo pár úvodních minut, pak ale v Edenu začal úřadovat soubor trenéra Jindřicha Trpišovského. "Pět minut patřilo nám, měli jsme i šanci, ale pak jsme propadli na pravé straně a pak přišel za chviličku gól z dálky," shrnul začátek duelu zkušený kouč na lavičce Viktorie s tím, že do 30. minuty byla Slavia intenzivnější, agresivnější, důraznější i rychlejší. "My jsme v intenzitě zaostávali. Nedostávali jsme hráče, kteří přijímají balon, pod tlak. Nehráli jsme dobře," uznal.

"Pak jsme se do hry dostali, ale ve druhé půli Slavia chytila dech a z naší strany to nebylo ono. Samozřejmě vše ovlivnila i situace okolo penalty, to nás zaseklo. Slavia to přežila. Kdyby to rozhodování dopadlo obráceně, tak ještě byla šance," věděl Koubek, že kdyby se rozdíl ve skóre zmenšil, dýchalo by se Viktorii lépe. Ale nestalo se. "Potom už to bylo složitější a Slavia vyhrála zaslouženě. Byla herně lepší, můžu jí jen blahopřát. Vyhrál lepší tým," věděl nejstarší kouč ve FORTUNA:LIZE.

Plzeň chtěla zahrávat v Edenu dvakrát penaltu. Situaci řešil VAR šest minut, Ogbu soupeře nekopl, rozhodl sudí Rouček

Reportéra O2 TV zajímalo, zda Koubkovi nevadil druhý inkasovaný gól z velké dálky. Koubek tvrdil, že na Jedličku rozhodně nebude naštvaný. "Nemůžu se zlobit na brankáře, který udělá pravděpodobně první chybu, možná neviděl dobře. Já se na něj nezlobím. On nám tolikrát pomohl. Jestli to byl slabší moment, tak na to má právo," pravil Koubek, sám bývalý gólman.

Pak se kouč vyjádřil k tématu, zda Plzeň brala zápas jako generálku na finále tuzemské pohárové soutěže. To se bude hrát přesně za týden. "Termín generálka na finále tam padnul v nějakém komentáři a motivační sféře. Pokud to byla takto nevydařená generálka, tak třeba premiéra bude lepší," usmál se trenér Viktorie Plzeň.