Manchester United nasázel Dúbravkovi tři góly, Newcastle vypadl z první šestky Premier League

Manchester United porazil ve 34. kole Premier League Newcastle 3:2. První hodinu utkání proměnil ve své vlastní představení překvapivý člen základní sestavy Amad Diallo, jenž přihrál na branku Kobbieho Mainooa a po změně stran sám skóroval. V součtu s vítězným zásahem Ramuse Höjlunda vše znamenalo, že Straky v lize už podeváté za sebou na Old Trafford nevyhrály a ztratily šestou příčku zaručující pohárovou Evropu.

Vyrovnaný úvod oživil špetkou brazilského koření Casemiro, když v 10. minutě ambiciózně vystřihl nůžky, se kterými jen těsně přestřelil. Kolem půlhodiny hry se nejprve blýskl Martin Dúbravka proti Alejandru Garnachovi poté, co 19letý talent vtrhl po levém křídle do vápna. Chvíli nato se již slovenský gólman natahoval marně na přízemní trefu k tyči v podání Mainooa, jenž byl nominován na mladého hráče sezony. Průnik Anthonyho Gordona do pokutového území následně zastavil Sofyan Amrabat nechtěným škobrtnutím o nohu soupeře, videorozhodčí však po přezkoumání trestný kop neposvětil. Magpies mohli přesto vzápětí srovnat, hlavičku Dana Burna ale o milimetry stihl zablokovat na čáře Casemiro.

Rudí ďáblové zažili pekelný vstup do druhé půle, již ve 49. minutě totiž vyrovnal Gordon díky krásnému centru Jacoba Murphyho. Jeden z nejefektivnějších zakončovatelů ligy Alexander Isak pak nezužitkoval přihrávku střelce vyrovnávací trefy, výsledkem přečíslení tak byl pokus zblokovaný na břevno. Diallo, jenž svými výkony posadil posilu za téměř 100 milionů euro Antonyho, vrátil United vedení v 57. minutě. Ve vápně si našel odražený míč po rohu a nechytatelně ho uklidil k tyči. V rychlém sledu si poté Newcastle vypracoval dvě šance, Seana Longstaffa i Joelintona ale vychytal André Onana. Vyrovnané klání definitivně strhl na stranu Manchesteru Höjlund, když si po dvou minutách na hřišti na hraně vápna navedl balon k nekompromisní křižné ráně. Dánův zásah byl nakonec rozhodující, ze střední vzdálenosti totiž náramně snížil Lewis Hall.

Chelsea nafoukla svou sérii výher a vyšplhala se na pohárové příčky

K aktivnímu začátku prvního poločasu přispěli hráči obou týmů. V největší šanci se v 11. minutě ocitl Simon Adingra. Ten se sice pěkně uvolnil v pokutovém území Chelsea, ale jeho střela mířila těsně vedle levé tyče. O chvíli později se Marc Cucurella skácel k zemi a rozhodčí ukázal na penaltový puntík. Pro jistotu si šel své rozhodnutí ještě zkontrolovat k videu, které odhalilo, že k faulu nedošlo a penaltu odvolal. Cucurella si ovšem ve 34. minutě spravil chuť, když si na jeho přesný centr naskočil Palmer a hlavičkou otevřel skóre zápasu.

Svěřenci trenéra Mauricia Pochettina se i ve druhém poločase tlačili na útočnou polovinu soupeře a drželi míč na svých kopačkách, ale vždy ztroskotali na nedůsledném zakončení. Bohužel pro domácí na totožný problém narazil také Pascal Gross, který se z ničeho nic dostal k tečované střele, jenže ta pouze prosvištěla okolo pravé tyče. Aktivita Blues se vyplatila, když se krátce po hodině hry prosadil střídající Nkunku. Ten si naběhl na přesnou nahrávku a nekompromisní přízemní střelou do levého dolního rohu zvýšil vedení na 2:0. V posledních minutách utkání Reece James došel pro červenou kartu, kterou si vysloužil za svůj zbytečný zákrok na domácího hráče. Skóre kosmeticky upravil v nastavení velezkušený Danny Welbeck, který si hravě poradil s přihrávkou před soupeřovu branku.

Anglická liga - 34. kolo:
Brighton - Chelsea 1:2 (90.+7 Welbeck - 34. Palmer, 64. Nkunku),
Manchester United - Newcastle 3:2 (31. Mainoo, 57. Diallo, 84. Höjlund - 49. Gordon, 90.+2 Hall).