Hráčská rošáda mezi Atlétikem a Barcelonou? Katalánci váhají, možná ale ani nemají na vybranou

Hráčská rošáda mezi Atlétikem a Barcelonou? Katalánci váhají, možná ale ani nemají na vybranou

Zajímavá hráčská rošáda v rámci LaLigy by se mohla realizovat již za několik týdnů či měsíců mezi Atlétikem Madrid a Barcelonou. Colchoneros by rádi svůj kádr posílili o devatenáctiletého mladíka Vitora Roqueho a na oplátku by na Camp Nou ponechali trvale Joãa Félixe.

V červenci minulého roku Blaugranas oznámili veřejnosti, že se domluvili s Athletico Paranaense na příchodu brazilského mladíka Vitora Roqueho. Kádr Barcelony posílil až začátkem ledna 2024 a s Katalánci podepsal spolupráci až do roku 2031. Španělský klub si pojistil jeho služby také výstupní klauzulí ve výši 500 milionů eur.

Očekávalo se, že Roque se stane dalším zázračným talentem z Jižní Ameriky, který zazáří v Barceloně. Mladík však cítí v závěru sezony frustraci ze svého herního vytížení, které činí pouhých 310 minut. Ozvat se měl podle webu Fichajes i jeho agent, který dokonce pohrozil, že bude usilovat o letní odchod svého svěřence.

SZCZĘSNY ZŘEJMĚ V JUVENTUSU PŘIJDE O POST JEDNIČKY. SKLOŇOVANÝ NÁVRAT DO ARSENALU ALE ŘEŠENÍM MOC NENÍ

Barcelona se nechce svého talentu vzdávat, ale aktuálně pro něj nemá v kádru příliš využití. Změna mohla nastat, kdyby kouč Xavi nevzal zpět své rozhodnutí po sezoně odejít. O hráče projevilo zájem Atlético, které v něm vidí vhodnou posilu do ofenzivy.

Barcelona by za jeho uvolnění mohla požadovat 45 milionů eur, což je obdobná částka, kterou si chce druhá strana nárokovat v případě, že by měla na Camp Nou nechat trvale Joãa Félixe. Jelikož Katalánci projevují zájem si portugalského reprezentanta ponechat, mohly by oba kluby nalézt shodu a realizovat tuto rošádu.

Foto: FC Barcelona