Budou Pardubice muset hledat nový motor záložní řady? Mám své ambice, připustil Hlavatý. Prioritou je pro něj záchrana

Budou Pardubice muset hledat nový motor záložní řady? Mám své ambice, připustil Hlavatý. Prioritou je pro něj záchrana

Za měsíc a půl se znovu otevře přestupové okno a jedním z nejžádanějších hráčů na českém trhu bude Michal Hlavatý. Pětadvacetiletý záložník je spojován s odchodem z Pardubic a zájem o něho mají minimálně dva kluby, případná jednání by měla začít nejdříve příští týden.

Hlavatý na východě Čech v minulosti hostoval z Plzně a předloni se do Pardubic vrátil formou přestupu. S vedením podepsal kontrakt do června 2026. Smlouvu ale do konce pravděpodobně nedodrží. Jeho výkony dlouhodobě sleduje Baník Ostrava a vedle toho se spekuluje i o zájmu Slovanu Liberec, kam by z Pardubic měl zamířit trenér Radoslav Kováč.

JE ZAFEIRIS NA ODCHODU ZE SLAVIE? NIKAM NEJDE. CHCEME POSÍLIT, NE OSLABIT, VZKAZUJE TVRDÍK

"Řekli jsme si s vedením, že si na to sedneme, až se definitivně zachráníme," reaguje Hlavatý na spekulace. Východočeši mají i přes prohru v Jablonci skupinu o záchranu rozehranou velmi dobře. K setrvání v nejvyšší soutěži jim v neděli stačí remíza s Karvinou.  

Hlavatý přiznal, že by stadion Jana Kašpara nerad opouštěl po sestupu. "Mám nějaké ambice, ale fakt se teď soustředím jen na záchranu. Vím, že to zní jako klišé, ale byl jsem u postupu do první ligy a určitě nechci být u sestupu, to bych nemohl připustit," dodal záložník pro server sport.cz.

Pardubice se podle tuzemských médií prodeji jednoho z klíčových hráčů nebrání, požadují ale odstupné deset milionů korun.

ZAJÍMALA SE O NĚJ SLAVIA, ALE ZABRZDILO HO ZRANĚNÍ. TEĎ NADĚJNÝ ZÁLOŽNÍK PRODLOUŽIL V PARDUBICÍCH A CHCE POMOCI K ZÁCHRANĚ