Pardubice zachránil hattrick pro zraněnou přítelkyni. Kováč chválil Hlavatého. Lidé to neradi uslyší, ale už to tady herně přerostl

Pardubice zachránil hattrick pro zraněnou přítelkyni. Kováč chválil Hlavatého. Lidé to neradi uslyší, ale už to tady herně přerostl

Fotbalisté Pardubic v klíčovém domácím zápase porazili Karvinou 4:0 a zajistili si záchranu v české nejvyšší soutěži. Svůj cíl tak splnil trenér Radoslav Kováč, který po sezoně míří do Slovanu Liberec. „Jsem moc rád, že jsme to dneska zvládli,“ líčil nadšeně po zápase, v němž se hattrickem blýskl Ladislav Krobot.  

Východočeši si šli za záchranou od začátku zápasu. První velkou šanci sice spálil Patrák, Krobot s Daňkem ale ještě před půlí vystřelili dvoubrankový náskok a zařídili Tesle pohodlnou druhou půli. V té se dvakrát během úvodních deseti minut prosadil Krobot a zbytek zápasu už se pouze dohrával.

Třiadvacetiletý útočník si prvním ligovým hattrickem vylepšil bilanci v sezoně na sedm branek a společně s Daňkem a Zlatohlávkem se dělí o pozici nejlepšího střelce týmu. „Je to pro mě obrovský zážitek. Jsem rád, že jsem mohl udělat radost přítelkyni a tátovi, kteří leží zranění doma,“ líčil před kamerami O2 TV Sport.

KROBOT HATTRICKEM VYSTŘÍLEL PARDUBICKOU ZÁCHRANU. ZLÍN NESTAČIL NA BOHEMIANS A JE BLÍZKO PÁDU DO DRUHÉ LIGY

Pardubický forvard ocenil práci Michala Hlavatého, který mu dva ze tří gólů připravil na zlatém podnose. „Polovina mých gólů jde za Míšou. Má oči všude. Doufám, že si s ním budu moct ještě někdy zahrát,“ uvedl s odkazem na přestupové spekulace, které se kolem Hlavatého točí.

Šikovného středního záložníka chválil i trenér Kováč, jenž by ho v létě rád přetáhl do Liberce. „Klobouk dolů před tím, jak Michal hraje. Zápas sice vždycky začne dvěma, třemi ztrátami, poté se ale rozjede a je lídrem týmu. Lidi tady to asi neradi uslyší, ale je jasné, že Pardubice přerostl a mohl by se posunout.“

BUDOU PARDUBICE MUSET HLEDAT NOVÝ MOTOR ZÁLOŽNÍ ŘADY? MÁM SVÉ AMBICE, PŘIPUSTIL HLAVATÝ. PRIORITOU JE PRO NĚJ ZÁCHRANA

Náhrada se podle něj bude hledat snadno. „Pardubice jsou sice menší klub, ale je to tady výborně nastavené a hráči sem chtějí chodit.“

O východočeský celek je mezi hráči zájem i přes to, že podruhé za sebou skončil ve skupině o záchranu. „Celá sezona byla obrovsky náročná, nebyl tam žádný tým, který by byl odskočený dole, takže se dlouho hrálo i o přímý sestup. Měli jsme nějaké mečboly k záchraně, které jsme nezvládli, ale dneska jsme to uzavřeli,“ líčil Kováč spokojeně.

Sezonu Pardubice uzavřou v duelu dvou zachráněných celků v pražském Ďolíčku. "Čeká nás ještě poslední zápas, ale už teď můžu říct, že záhranu s takhle mladým týmem beru jako obrovský úspěch. Jsem rád, že jsme celou sezonu drželi nějaké principy, které nám k ní pomohly," řekl Kováč, jenž byl spojovaný s koncem ve východočeském klubu už od zimy.

ZAJÍMALA SE O NĚJ SLAVIA, ALE ZABRZDILO HO ZRANĚNÍ. TEĎ NADĚJNÝ ZÁLOŽNÍK PRODLOUŽIL V PARDUBICÍCH A CHCE POMOCI K ZÁCHRANĚ

"Spousta věcí se v zimě změnila, ale vždy jsme k sobě byli upřímní. Práci jsem chtěl jednoznačně dodělat. Změnily se vztahy, stoprocentně, už to nebylo jako dřív. Všichni jsme ale zůstali profíky," líčil čtyřiačtyřicetiletý kouč na tiskové konferenci.

"Byla o tom řeč v kabině. Nevím, jak je to dlouho zpátky, ale postavil se před kabinu, což si myslím, že bylo super. Samozřejmě neřekl, kam jde. Řekl, že po sezoně bude konec, ale že teď myslí na Pardubice. Zvládl to suprově. Za práci tady mu děkujeme. Všechny nás posunul, hlavně mladé hráče. Pro ně to byla strašná vzpruha," dodal k celé situaci Krobot. 

Zdroj: FK Pardubice