Brno čekají radikální změny. Musí přijít zkušený trenér, aby Zbrojovku nachystal na postup. Přijde řez, tuší kouč

Brno čekají radikální změny. Musí přijít zkušený trenér, aby Zbrojovku nachystal na postup. Přijde řez, tuší kouč

Hotovo. Před sezonou mysleli na postup mezi elitu, po předposledním kole druhé nejvyšší soutěže si ale v Brně oddechli, tým se zachránil. Definitivu získala Zbrojovka po divoké výhře nad sestupující Kroměříží 4:3. "Spadl mi obrovský kámen ze srdce. Teď ale musí přijít říz, aby se to okysličilo," vykládal trenér Lukáš Kříž. Je jasné, že na konci sezony se s týmem rozloučí. "Do Brna by měl přijít zkušený trenér, aby to nachystal tak, aby postoupil do první ligy," měl jasno Kříž.

Brno zvládlo skvěle nástup do posledního domácího utkání. Rychle vedlo 3:0, nakonec bralo těsné vítězství 4:3. Z jasného zápasu bylo drama, což jen potvrdilo, v jakém duchu se odvíji sezona. "Nikdo nečekal, co se stane ke konci. V hlavách jsme se dostali pod tlak, chybovali jsme, ztráceli balony. V půli jsme vystřídali, něco jsme si řekli. Bohužel se to zadrhlo, kluci kupili chyby dál. Byly tam dvě vyložené šance, pak červená karta, kdy chyboval rozhodčí. U první žluté karty fauloval Štěpanovský, takže došlo k udělení červené karty neoprávněně. Ale vyhráli jsme, tři body máme," zhodnotil duel trenér Kříž.

Zbrojovka se tak definitivně zachránila ve druhé nejvyšší soutěži. "Spadl mi obrosvký kámen ze srdce," přiznal kouč brněnského týmu. Vážil si toho, že dostal po úspěších u rezervy šanci i u prvního týmu. Dokráčel s ním k záchraně. "Sezona ale byla špatná, za to se nikdo neschová. Týmu jsem věřil, že hráči mají kvalitu, aby hráli dobrý fotbal. Musí přijít říz týmem, aby se to okysličilo," věděl Kříž.

Že by byla Příbram třetiligová? Neuvěřitelný, ale budeme bojovat, slíbil trenér Kohout. Odečet bodů může být fatální

Dobře věděl, že za současné trable nemohou zdaleka jen borci na trávníku. "Nehážu to jen na hráče, je to obrázek všeho. Za mě se něco změnit musí, aby se Brno nastartovalo a bylo tam, kde by mělo být," tvrdil přesvědčivě.

Následně čelil dotazu, zda skončilo jeho poslední trenérské angažmá v kariéře. Tomu se hodně podivil. "Teď se těším na dovolenou. Vše se bude řešit po sezoně. Ve fotbale určitě pokračovat budu, ale v jakém prostředí, to si řekneme s panem Psotkou. Do Brna by měl přijít zkušený trenér, aby to nachystal tak, aby postoupil do první ligy," naznačil trenér, že u brněnského áčka svou roli nevidí. A dokonce ani u rezervy ne. "Ve třetí lize to bude dělat Mára Zúbek, béčko je nastartovaný," dodal.

Pro poslední domácí zápas vyměnil tradiční tepláky za džíny, což mu poradila manželka. Právě v nich pak chvíli před koncem rozhodl o střídání útočníka Řezníčka, s kterým se pak u hřiště objal. Novináře zajímalo, zda se náhodou legendární kanonýr nebude s klubem také loučit a šlo o jakési symbolické gesto. "To asi víte víc než já. Kuba má platnou smlouvu, bude pokračovat," reagoval Kříž a střídáná vysvětlil. "Potřebovali jsme hráče, co víc napadá. Kuba to odpracoval. To střídání vážně o ničem to nesvědčí. Objímal jsem ho proto, že si ho vážím, stejně jako všech hráčů," dodal.