Odborníci i fanoušci se shodli. V Niké lize byl nejlepší exsparťan Kucka, který jasně předčil Ďuriše i Polievku

Odborníci i fanoušci se shodli. V Niké lize byl nejlepší exsparťan Kucka, který jasně předčil Ďuriše i Polievku

Juraj Kucka ze Slovanu Bratislava ve slovenském prostředí jednoznačně dokazuje, že věk je jen číslo. Nejlepším hráčem nedávno skončeného ročníku Niké ligy se totiž stal právě sedmatřicetiletý středopolař s historií ve Spartě či AC Milán.

Jak připomněly oficiální stránky Slovanu, "Kuco", jenž v zahraničí prošel také Parmou, Janovem, Watfordem i Trabzonsporem, vyhrál anketu úplně poprvé v kariéře, ale není se čemu divit.

Na Tehelné pole, kde se ve velkém předstihu slavil ligový primát již pošesté za sebou, dorazil před necelými dvěma lety a jako mladík před odchodem na Letnou vystrkoval růžky v Podbrezové, respektive Ružomberoku, kde příliš velké šance k individuálnímu úspěchu neměl.

Krajánci: Poznar konečně skóroval za Spartak, Zmrhal pomohl k demolici Smetanova Ružomberoku, Schwarz září ve Slasku

Na první pozici, kde nahradil svého spoluhráče z hlavního města Vladimíra Weisse mladšího, ho dosadili nejen odborníci (hlavní trenéři tamní nejvyšší soutěže, prezident Unie ligových klubů, zástupci Slovenského fotbalového svazu, prezident Klubu ligových kanonýrů i novináři), ale také fanoušci, od nichž obdržel nejvíce hlasů.

Do "jedenáctky sezony", v níž nechybí ani Róbert Polievka z Banské Bystrice či Michal Ďuriš ze Spartaku Trnava, ho mimochodem dosadili úplně všichni hlasující.

Funkční veterán, jenž až do svého zranění absolvoval v tomto ročníku 35 soutěžních utkání, triumfoval také v anketě příznivců o osobnost Niké ligy, která se vyhlásila na základě hlasování na server tnnoviny.sk.

Najlepší hráč:

1. Juraj Kucka (Slovan): 17 hlasů
2. Tigran Barseghjan (Slovan): 5 hlasů
3. Róbert Polievka (MFK Dukla): 2 hlasů

Cena fanoušků:

1. Juraj Kucka (Slovan): 42,3% hlasů
2. Michal Ďuriš (Spartak): 38,5% hlasů
3. Róbert Polievka (MFK Dukla): 19,2% hlasů

Jedenáctka sezony v Niké lize:

Brankář: Dominik Takáč (FC Spartak Trnava, 7 hlasů)

Obrana: Matúš Kmeť (AS Trenčín, 5 hlasů), Kenan Bajrič (ŠK Slovan Bratislava, 10 hlasů), Guram Kašia (ŠK Slovan Bratislava, 17 hlasů), Yhoan Andzouana (FC DAC 1904 Dunajská Streda, 18 hlasů)

Záloha: Peter Kováčik (FK Železiarne Podbrezová, 11 hlasů), Juraj Kucka (ŠK Slovan Bratislava, 25 hlasů), Adrian Zeljkovič (FC Spartak Trnava, 9 hlasů), Tigran Barseghjan (ŠK Slovan Bratislava, 24 hlasů)

Útok: Róbert Polievka (MFK Dukla Banská Bystrica, 18 hlasů), Michal Ďuriš (FC Spartak Trnava, 13 hlasů)