Vyslyší volání z ciziny? Nejhodnotnějšího sparťana Vitíka má na radaru nejméně 8 známých klubů ze čtyř zemí

Vyslyší volání z ciziny? Nejhodnotnějšího sparťana Vitíka má na radaru nejméně 8 známých klubů ze čtyř zemí

Dvojnásobný vítěz FORTUNA:LIGY Martin Vitík dosud prošel ve svých jednadvaceti letech třemi klubovými adresami. Kromě Sparty, do jejíž mládežnické akademie dorazil v roce 2017, šlo o celky Králův Dvůr a Tempo Praha. Letos v létě by však mohl po sedmi letech znovu převlékat trikot.

Vytáhlý střední obránce, jenž má v letenské epet areně kontrakt ještě na dvě sezony do 30. června 2026, se totiž podle informací Sportu ocitl v hledáčku osmi známých mužstev ze čtyř různých zemí.

O perspektivního stopera a člena širšího reprezentačního kádru, který v dobíhajícím ročníku 2023/2024 absolvoval již čtyřicet soutěžních startů (a pět branek) a ještě pořád není konec, má být největší zájem v italském prostředí. Na Apeninském poloostrově má údajně zajímat nejen Sampdorii Janov, jíž svého času prošel exsparťan Patrik Schick, ale i SSC Neapol a AC Milán. V minulých měsících se také v Itálii mluvilo o interesu Atalanty, jejíž případný letní zájem nelze vyloučit.

Martin Vitík vs. FORTUNA:LIGA:

Sezony: 4
Zápasy: 82
Góly: 6
Asistence: 2

V Německu měl o jeho služby projevit zájem VfB Stuttgart, jehož čeká v příštím soutěžním ročníku díky skvělému a nečekanému druhému místu Liga mistrů a ve Španělsku se na něj měla zase vyptávat Girona, která skončí v LaLize třetí a také ona se může těšit na nejprestižnější Champions League.

Podceňovat však nejde ani zájem z ostrovů, kde ho mají mít na svých seznamech jak Leeds United, tak Southampton. I když jde momentálně o zástupce Championship, oba týmy paradoxně čeká v neděli třaskavé play-off o postup výše a zajímaví by mohli být Saints i trojnásobní šampioni Premier League ze slavného Elland Road. Sám zadák by se pak určitě rozhodoval podle toho, která ze značek by zakotvila mezi elitou.

Sedm zajímavých hráčů, kteří by mohli brzy v Doosan aréně pózovat s modročerveným dresem Viktorie

Žádná konkrétní nabídka dosud na sparťanský stůl nedorazila, nicméně to se může změnit s otevřením hlavního přestupového okna a definitivním dojezdem stávající sezony. Má se za to, že by slavné "S" mohlo požadovat minimálně stejnou sumu, jaká svítí u jeho jména na transfermarkt.com, čili 9 milionů eur.

Vitík je mimochodem v tomto směru společně s Vladimírem Coufalem z West Hamu United aktuálně pátým nejhodnotnějších českým hráčem a nejvýše postaveným sparťanem

 

Foto: AC Sparta Praha