Cílem je přeskočit Vyškov, informuje Tusjak. Táborsko se ale neradovalo ze tří venkovních bodů už 7 měsíců

Cílem je přeskočit Vyškov, informuje Tusjak. Táborsko se ale neradovalo ze tří venkovních bodů už 7 měsíců

Jedna z aktuálně nejpokládanějších druholigových otázek zní, zda půjde do baráže o FORTUNA:LIGU třetí Vyškov, nebo čtvrté Táborsko, které ztrácí na podzimního půlmistra kolo před koncem F:NL pouhý bod.

Zatímco Vyškov se v rozhodujícím třicátém kole představí u Litavky, kde je doma Příbram, jež nutně potřebuje opustit patnáctou pozici, ze které se sestupuje, Táborsko má před sebou sobotní výjezd na půdu Hanácké Slavie Kroměříž, jež už má nějaký čas jistotu, že si po roce opět zahraje MSFL.

Onen veledůležitý zápas na Moravě se nebude týkat zkušeného krajního obránce s nedávno prodlouženým kontraktem Luboše Tusjaka, jenž viděl v rámci šlágru s Duklou (0:0) čtvrtou žlutou kartu v sezoně a čeká ho nucená pauza.

Semafor F:NL: Červený alarm pro Příbram, oranžová pro barážové týmy, zelená pro ty, kteří zabrali

Někdejší hráč Slavie, Žižkova i Karviné, který už na jihu země dávno překročil stovku druholigových vystoupení, sice modrobílému výběru kouče Romana Nádvorníka na trávníku nepomůže, ale v bojovně naladěné výpravě, která půjde za prvními venkovními třemi body od října loňského roku, kdy se jí povedlo skolit nejtěsnějším rozdílem Opavu, by chybět neměl...

"Máme horší výsledky venku, už si ani nepamatuji, kdy jsme naposledy vyhráli na hřišti soupeře. Chceme tam urvat tři body. Je to poslední zápas v hlavní fázi. Cílem je přeskočit Vyškov," informoval na webu fctaborsko.cz dvaatřicetiletý spoluhráč Dordiče, Osmančíka či Šašinky.

Jak by si Dukla poradila s koncem trenéra Rady? Máme připravená jména, zní z vedení

Jak moc má FC Silon v hlavách vrátit se na bronzovou pozici v tabulce, což by znamenalo přeskočení Vyškova? "Trochu to tam máme. Chceme být na třetím místě za Duklou a Olomoucí B. Bohužel se nám teď nepodařilo s Duklou vyhrát, hráli jsme přitom doma, doma jsme silní. Určitě ale chceme skončit v tabulce co nejvýše," ubezpečil jihočeské fandy.