Druhou ligu čeká drama. Příbrami hrozí pád do ČFL, Dukla nemusí být mistrem a Vyškov hraje o výhodu v baráži

Druhou ligu čeká drama. Příbrami hrozí pád do ČFL, Dukla nemusí být mistrem a Vyškov hraje o výhodu v baráži

Poslední kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY se odehraje v sobotu, a to v jednotný čas 17:00. Některé realizační štáby už budou v klidu, o svém osudu ví. Některé ale budou mít po ruce minimálně jeden mobil – aby věděly, co se děje na jiných hřištích. O vše jde Příbrami, v mírné nejistotě je i vršek tabulky.

Příbram, nováček ČFL v sezoně 2024/25? Klidně může být. Na stadionu U Litavky přivítá těžkého soka v podobě Vyškova. Bezpodmínečně musí vyhrát, což je sice jasně daný úkol, pro Příbram ale v poslední době nesplnitelný. 

Středočeši naposledy brali tři body na začátku dubna, od té doby získali z 24 možných jen dva! Tristní bilance je (společně s dvoubodovým odečtem) sesadila na předposlední místo. Po odečtu mají 32 bodů, čtrnáctý Prostějov o dva více.

A tady je první háček. Hanáci hrají na Žižkově, kde, pokud vyhrají, nebude příbramským fotbalistům stačit ani tříbodový zisk proti vyškovskému MFK.

Ten rozhodně nepřijede jen na výlet. Baráž má sice jistou, ale bude do ní chtít jít s výhrou v zádech. Zvlášť poté, co má v posledních týdnech bídnou bilanci tří proher a jedné remízy. 

SEMAFOR F:NL: ČERVENÝ ALARM PRO PŘÍBRAM, ORANŽOVÁ PRO BARÁŽOVÉ TÝMY

“Nemůžeme dehonestovat druhou ligu nějakými pokusy, každý zápas je potřeba vyhrávat. I do Příbrami pojedeme tak, abychom vyhráli a dobře se naladili na dva zápasy v baráži,” pronesl vyškovský kouč Jan Kameník.

Moravané navíc budou chtít skončit výše než Táborsko, aby šli do baráže o první ligu proti 15. celku FORTUNA:LIGY. Výhodou je nejen jít (na první pohled) proti slabšímu, ale také hrát odvetu doma.

Vyškov je momentálně třetí se 47 body, Táborsko pod ním o jediný bod. To ale hraje v Kroměříži, která má jistý sestup. Jistě, s druhou ligou se bude chtít rozloučit vítězně, ale Vyškov jde na těžšího soupeře, jenž hraje o vše.

Poslední hádankou, kterou je potřeba rozluštit, je zisk mistrovského titulu. Už nějakou dobu se píše o tom, že postupuje pražská Dukla. Jasně, na tom se nic nezmění. Celkové prvenství je ale ještě stále nejisté.

Druhá rezerva Olomouce se Dukle v minulém kole přiblížila na rozdíl tří bodů, což situaci zamotalo. V případě rovnosti bodů mezi oběma celky hraje ve prospěch olomouckého béčka skóre 3:1 ze vzájemných utkání.

Olomouc hraje doma s Varnsdorfem, Dukla na své půdě s béčkem Sparty. Týmu z Julisky stačí k titulu remíza.

ŽE BY BYLA PŘÍBRAM TŘETILIGOVÁ? NEUVĚŘITELNÝ, ALE BUDEME BOJOVAT, SLÍBIL TRENÉR KOHOUT. ODEČET BODŮ MŮŽE BÝT FATÁLNÍ