Brno v začarovaném kruhu. Vábí potenciální vlastníky nikoliv fotbal, ale stavba stadionu? Řezníček by končit neměl

Brno v začarovaném kruhu. Vábí potenciální vlastníky nikoliv fotbal, ale stavba stadionu? Řezníček by končit neměl

Záchrana je doma, ale co dál? Zbrojovka Brno sice uhájila v divokém a turbulentním závěru účast ve druhé nejvyšší soutěži, jenže klid v táboře ambiciózního klubu být nemůže. Stačí si poslechnout slova Lukáše Kříže před posledním kolem druhé ligy a máte jedinou jistotu. Problémů k řešení má Zbrojovka pořád více než dost a jistě se najde dost těch, kteří bez radikálních změn čekají další salta mortale a týdnů plných nejistoty.

Známé pořekadlo tvrdí, že ryba smrdí od hlavy. A tak zásadní problém Zbrojovky je dál nejasná vlastnická struktura. Do klubu sice vstoupil šéf hokejové Komety Libor Zábranský, jenže fotbaloví experti jsou přesvědčení o tom, že tohle prostě nemůže dlouhodobě fungovat. "Hokej s fotbalem jsou konkurenty na trhu, tohle spojení mi nedává smysl," tvrdí zdroj eFotbal.cz s tím, že by neměla být reálná varianta, že by se později angažoval současný šéf českého hokeje Alois Hadamczik. "Podle mých informací tohle nepřipadá v úvahu, ale nějaké nové jméno by se ve vlastnické struktuře objevit mělo," dodává. Zatím je ale klid zbraní a uvidí se, co přinesou následující dny.

Trenér Kříž každopádně avizuje, že u týmu pokračovat nebude. Kdo ale najde odvahu usednout do horkého křesla a dát hlavu na špalek v klubu, kde jedno překvapení střídá druhé. Mluvilo se jménech jako Michal Bílek nebo Adrian Guľa, jenže trenérským veličinám se na lavičku Brna nechtělo, což je poměrně varující.

Druhou ligu čeká drama. Příbrami hrozí pád do ČFL, Dukla nemusí být mistrem a Vyškov hraje o výhodu v baráži

Zbrojovka dostávala košem, víc ohledně nového trenéra musí mít snad zamotanou hlavu jen Bayern Mnichov... Dobrou pověst v Brně nemá ani sportovní manažer Zdeněk Psotka. “Mluví se o tom, že ho měl do klubu dosadit Adolf Šádek,” tvrdí zdroj eFotbal.cz.

Na pováženou je to s hráčským kádrem. Zahraniční posily sice nabídly zajímavá jména, ale že by se to projevilo na výsledcích, to tedy ne. Dá se tak čekat jistě letní průvan kádrem. Minout by ovšem měl vyhlášeného kanonýra Jakuba Řezníčka. Když jej trenér Kříž chvíli před koncem posledního domácího zápasu střídal a útočníka objal, vyložili si to přítomní novináři jako symbolické loučení kanonýra se Zbrojovkou. "Tak to víte více než já," glosoval tehdy dotaz Kříž.

"Určitě by končit neměl. Pořád má týmu co dát, navíc má v klubu nadstandardní smlouvu, na druholigové poměry až luxusní. Spoustu hráčů z první ligy by mu ji mohla závidět, takže ten sám od sebe neodejde, to by byl sám proti sobě, protože takový kontrakt mu už asi nikdo nedá," říká zdroj eFotbal.cz.

Cílem je přeskočit Vyškov, informuje Tusjak. Táborsko se ale neradovalo ze tří venkovních bodů už 7 měsíců

A ještě o jedné věci si cvrlikají vrabci na střeše haly Komety Brno. Hlavním lákadlem celé řady podnikatelů má být vybudování nového stadionu Zbrojovky, kdy při realizaci projektu budou utraceny stovky milionů korun a subjekty, které se do stavby zapojí, určitě nebudou škodné.

Pokud je právě tohle základní podmínkou podpory brněnského klubu, bude se Zbrojovka potácet v začarovaném klubu i dál. Sezonu každopádně zakončí Zbrojovka Brno sobotním duelem ve Vlašimi.