Tři potencionální možnosti, jak obsadit volné trenérské křeslo na Stamford Bridge

Tři potencionální možnosti, jak obsadit volné trenérské křeslo na Stamford Bridge

Trenérské křeslo Chelsea je překvapivě opět k dispozici. Argentinský stratég Mauricio Pochettino neobstál u vedení, které hledá náhradu. Rozhodnutí přišlo z ničeho nic, ačkoliv se v ostrovním tisku množily informace o možné změně. Koho by mohl klub ze západního Londýna dosadit na místo, které v posledních letech čelí enormnímu tlaku a očekávání?

3) Kieran McKenna

Překvapivé jméno na seznamu, které však vykazuje v trenérské profesi obrovský progres. Chelsea hledá tvář, jež by se zhostila dlouhodobého projektu, ale navrátila i okamžité výsledky. Zkušené tváře nedokázaly obstát, nyní by mohla padnout volba na vyvíjející se trenérskou kometu. Kieran McKenna působí v branži necelé tři roky, předtím operoval v roli asistenta třeba i v Manchesteru United. Rodák ze Severního Irska se však vedení týmu chopil jako ryba ve vodě a v poslední době z toho těžil Ipswich Town, kterému pomohl k návratu do Premier League.

Foto: Ipswich Town FC

2) Roberto De Zerbi

I tento manažer mohl spokojeně sledovat, jak jeho akcie v posledních několika letech stoupají. Navíc je na volné noze, neboť tento týden opustil vyhřáté břehy Brightonu. Čtyřiačtyřicetiletý italský taktik v posledních měsících figuroval ve spekulacích na post trenéra u věhlasných evropských značek, nabízí se i možnost převzít otěže na Stamford Bridge. Jeho práce u Seagulls sice skončila, ale další výzvy na sebe nenechají dlouho čekat.

Foto: Brighton & Hove Albion FC

1) Thomas Tuchel

Jméno, které ze Stamford Bridge neodcházelo zrovna v dobrém, přesto se v posledních týdnech začalo spojovat s možným návratem. Problém by to být nemusel, neboť německý stratég v Bayernu Mnichov pokračovat nebude a je na volné noze. Jeho anabáze v Allianz Aréně nedopadla zrovna zářně, přesto patří stále k nejlepším trenérům současnosti. A samotný Tuchel by se mohl domnívat, že jeho příběh nebyl v Londýně ještě dokončen. Klíčové bude, jak proběhnou jednání s vedením Blues. Začít se bude muset nejspíše vyříkáním minulosti.

Foto: FC Bayern Mnichov