Frustrace z dlouhodobého zahřívání lavičky? Simič urazil sudího a druholigovému Eibaru už nepomůže

Frustrace z dlouhodobého zahřívání lavičky? Simič urazil sudího a druholigovému Eibaru už nepomůže

Stefan Simič se loni v září dohodl na jednoleté smlouvě s Eibarem a drtivou většinu angažmá v druholigovém španělském klubu proseděl na lavičce náhradníků, místo výkonů na sebe tak upozornil jiným způsobem. Český obránce dostal disciplinární trest za urážku asistenta rozhodčího.

Baskický celek před pěti dny hostil Cartagenu a díky brance z desáté minuty bral důležité tři body. Závěrečné minuty duelu byly hodně vyhrocené a v té 82. si Simič neušetřil urážku na adresu prvního asistenta, jehož označil za "hajzla". Disciplinární komise mu pozastavila činnost na čtyři utkání, vedle toho musí fotbalista zaplatit pokutu 2 500 eur.

Už 29letý Simič si v Eibaru prakticky nezahrál a využíván byl takřka výhradně na zápasy tamního poháru. V rámci Copa del Rey si na své konto připsal tři starty, atmosféru druhé nejvyšší španělské soutěže okusil jen jednou, a to v polovině prosince v souboji s Alcorcónem.
 

Eibar má sezonu velmi dobře rozehranou a útočí na postup do první ligy. Dvě kola před koncem je na třetím místě zaručujícím baráž, přímý postup znamenají první dvě příčky a na ty ztrácí jeden (Valladolid) respektive dva body (Leganés).

Simič vyrůstal v mládežnických akademiích Janova a AC Milán a nedokázal naplnit očekávání značné části českých fanoušků. Za Rossoneri si zahrál jenom jednou, vedle toho oblékl dresy Varese, Mouscronu, Crotone, Frosinone a čtyři sezony strávil v Hajduku Split.

Straku čeká na Slovensku zápas vabank. Chválu vystřídaly obavy, dostanou Michalovce padáka?