Do Premier League se po jednoleté pauze vrací také Southampton, rozhodla noční můra Leedsu

Do Premier League se po jednoleté pauze vrací také Southampton, rozhodla noční můra Leedsu

Už před pár týdny bylo zřejmé, že se do Premier League vrátí dva ze tří týmů, které se loni s elitou loučily. Kromě Leicesteru se nakonec dostalo na Southampton, který ve Wembley přehrál Leeds United zásluhou Adama Armstronga.

Po roce stráveném v Championship se mezi elitu vrací Leicester City. A nyní také Southampton, který zvládl finále play-off ve Wembley proti Leedsu United, který se taktéž snažil o návrat v co nejkratším čase.

Vítěz ale mohl být jen jeden a o osudu utkání, které sledovalo 85 862 diváků, rozhodla už čtyřiadvacátá minuty, kdy Smallbone vysunul Adama Armstronga a ten prostřelil gólmana Mesliera.

Čára přes rozpočet. United změnili pořadí pro Evropu. Zachrání se díky tomu Ten Hag?

Právě ofenzivní dvojici Smallbone - Armstrong budou mít hráči Leedsu United dlouho ve svých snech. Ve třech letošních vzájemných zápasech totiž skóroval Southampton šestkrát. Žádný jiný hráč kromě výše zmíněných ale do sítě The Peacocks neskóroval.

Adam Armstrong vstřelil ve vzájemných duelech čtyři branky, ofenzivní záložník Will Smallbone přidal dvě trefy a na další dvě nahrál. Po roce se tedy do Premier League vrací Svatí, kteří se mimo jiné mohou těšit na bonus téměř 140 milionů liber, který plyne z televizních a komerčních práv.