Rosický promluvil o změnách v kádru Sparty. Na odchodu je Krejčí, v řešení je Karabec. A co talent Ševčík?

Rosický promluvil o změnách v kádru Sparty. Na odchodu je Krejčí, v řešení je Karabec. A co talent Ševčík?

Radost ze druhého mistrovského titulu v řadě střídá ve Spartě velké očekávání. Jak se letenský tým během léta promění. Sportovní ředitel Sparty Tomáš Rosický ve velkém rozhovoru pro deník Sport uklidňuje příznivce mistra, že každý pohyb v kádru mistra je rozebrán do nejmenšího detailu a nehrozí, že by se Sparta dostala do problémů. "Každý přestup musí dávat smysl všem stranám," uvedl Rosický. Připustil ale, že k pohybu v kádru určitě během léta dojde.

Fanoušci jsou nadšení z herního progresu, který borci v rudých dresech udělali. Na každém domácím utkání je nabito, ve velkém jezdí podporovat i na stadiony soupeřů. Je jasné, že by byli nejraději, kdyby Sparta jela dál ve stejném složení.

„Máme ambiciózní, hladové hráče, protože tady takové chceme mít, aby se nějakým způsobem posouvali. Přál bych si, aby tady vydrželi pět, šest let. Jenže to se u některých nestane,“ přiznává Rosický, že se dají čekat během léta změny.

Akutní potřebu prodloužení smlouvy některé z opor sice letenské vedení netrápí. Potřebná hostování klub proměnil v přestup už v uplynulých měsících. Na druhou stranu vnímá jako pochopitelně, že při dobrých výkonech je o sparťany zájem v zahraničních soutěžích. Jenže ani Rosický si nedovede představit, že by na Letné už v létě dohrály největší hvězdy. Třeba opěvovaný ofenzivní trojzubec Veljko Birmančevič, Lukáš Haraslín a Jan Kuchta.

Plechatý se do Sparty nevrátí. Jeho hostování ve Slovanu Liberec se mění v přestup

„Tým se nám rozpadnout nemůže. Já chápu Birmu nebo i další kluky, že se chtějí posunout, je to potřebné. Ale my máme titul a teď chceme do Ligy mistrů. Není to tak, že někde přijde, řekne, že chce odejít, a odejde. Takhle to nefunguje, musí to být v souladu se všemi stranami,“ uvádí pro deník Sport Rosický.

V kolonce odchodů bude v létě svítit jméno kapitána Ladislava Krejčího, jenž má namířeno do španělské Girony. „Je jasné, že tady nebude věčně, pro svůj vývoj potřebuje impuls. Týmy, které tam byly v zimě, jsou tam i nadále, ale jak jsem říkal, všichni musí být spokojeni,“ konstatuje sportovní ředitel mistra ohledně odchodu lídra týmu.

Sparťan Kuchta neměl v květnu konkurenci, trenérům vládl hradecký Horejš

I Rosickému je jasné, že odchod ústřední postavy mužstva bude znamenat obrovský zásah do letenského herního soukolí. „Kdyby odešel, víme, že ho nenahradíme. Není prostě šance najít takhle charakterního kluka zvenku nebo z naší ligy, proto nekoukáme po někom stejném. Ale my to zvládneme, protože máme jasně dané základy týmu,“ dodává s tím, že pravděpodobné jsou odchody hvězdiček Adama Karabce a Michala Ševčíka. „Někteří musí jít, musí hrát, to se stane,“ uvedl.

V souvislosti s Karabcem se podle zdrojů eFotbal.cz mluvilo nejprve o zájmu z německé nejvyšší soutěže, kdy byl ve hře odchod do Stuttgartu. Následně se řešil roční kontrakt v arabském světě a v poslední době vše vypadá na přesun do belgické nejvyšší soutěže. Otázkou je další působení talentovaného Ševčíka, který pod Priskem nedostává potřebnou minutáž a zjevně nezapadá do jeho herního konceptu. Rosický ale žádné konkrétní jméno hráče, kterého by se měl odchod z Letné týkat, proto až následující týdny ukážou, kdo bude opravdu ve Spartě balit.