Priske je jednou nohou ve Feyenoordu! S klubem se dohodl na podmínkách smlouvy. Řeší se odstupné

Priske je jednou nohou ve Feyenoordu! S klubem se dohodl na podmínkách smlouvy. Řeší se odstupné

Konec Briana Priskeho ve Spartě je znovu o krok blíž. Sedmačtyřicetiletý trenér v závěru pracovního týdne jednal v Rotterdamu a podle nizozemských dánských médií se dohodl s Feyenoordem na podmínkách smlouvy. O podpisu by mohlo být jasno příští týden. Zdá se, že jedinou překážkou je domluva mezi kluby o výši odstupného. Priske loni v říjnu prodloužil na Letné smlouvu do roku 2026.  

Sedmačtyřicetiletého Dána si Feyenoord vyhlédl jako náhradu za Arneho Slota, který od nové sezony převezme Liverpool po odchodu Jürgena Kloppa. Zahraničního kouče neměl rotterdamský klub, který v minulosti vedli i čeští trenéři Jiří Sobotka a Václav Ježek, od roku 1991.

Priske byl v Rotteradmu na osobních pohovorech. Ve čtvrtek a v pátek podle dánského serveru bold.dk jednal s generálním ředitelem Feyenoordu Deniem De Kloesem a setkal se také s dalšími členy vedení nizozemského klubu. Z rozhovorů vyplynulo, že by si v případě stěhování rád vzal i své nejbližší spolupracovníky z Prahy - Larse Friise a Christiana Clarupa. 

PRISKE A FEYENOORD? JE FAVORITEM. VE STŘEDU SE DAJÍ VĚCI DO POHYBU, DO KONCE TÝDNE MŮŽE BÝT JASNO, PÍŠÍ V NIZOZEMSKU

Priske přišel do Sparty před dvěma roky a hned v první sezoně jí pomohl ukončit devítileté čekání na mistrovský titul. Letos s ní ligový triumf obhájil a přidal i vítězství v domácím poháru.

V minulosti vedl Priske jako hlavní kouč Antverpy a Midtjylland, s nímž v sezoně 2019/20 vyhrál dánskou ligu. Následně prošel s dánským klubem poprvé v historii do hlavní fáze Ligy mistrů, když v závěrečném kvalifikačním play off vyřadil pražskou Slavii.

Feyenoord s českým reprezentantem Ondřejem Lingrem získal v dubnu Nizozemský pohár a v lize pak skončil druhý za PSV Eindhoven.

Priske by se přesunem do Nizozemska stal dalším významným představitelem úspěšné dánské fotbalové školy. Trenéři z Jutského poloostrova trénují v Premier League nebo v Bundeslize. Thomas Frank vede Brentfordu, Bo Henriksen Mohuč, Jess Thorup Augsburg, Bo Svensson v Union Berlin a Johannes Hoff Thorup brzy převezme Norwich.

Zdroj: AC Sparta Praha