Euro 2008? Nevídaný český kolaps a zklamání. Čech udělal jedinou chybu v kariéře, vzpomíná kanonýr Koller

Euro 2008? Nevídaný český kolaps a zklamání. Čech udělal jedinou chybu v kariéře, vzpomíná kanonýr Koller

Dva stejné soupeře jako na ME 2008 bude mít česká reprezentace v základní skupině letošního Eura. Utká se s Portugalskem a Tureckem, jen místo Švýcarska se utká s Gruzií. Výběr Ivana Haška věří, že bude mít příběh roku 2024 šťastnější konec. Na Euru 2008, které společně hostily Švýcarsko a Rakousko, zůstaly Česku jen hodně smutné vzpomínky. O šampionátu se rozpovídal v dalším dílu podcastu Livesport Daily historicky nejlepší střelec národního týmu Jan Koller.

Výhra se Švýcarskem v úvodním utkání celého šampionátu a porážka s Portugalskem znamenaly jediné – český tým měl postup ze základní skupiny ve svých rukách. Stačilo uspět ve třetím utkání na turnaji proti Turecku a dlouho šlo všechno podle plánu. Góly Jana Kollera a Jaroslava Plašila zařídily vedení 2:0. Tento stav platil ještě 20 minut před koncem, pak ale přišel málo vídaný kolaps a zásah Ardy Turana a dva góly Nihata Kahveciho znamenaly konec nadějí na postup. Ihned po turnaji pak v národním týmu skončili například Jan Koller, Tomáš Galásek nebo trenér Karel Brückner.

"Petr Čech tam udělal snad jedinou chybu v reprezentačním dresu v kariéře, bohužel přišla právě v takovýhle moment. Pak už byli bohužel Turci v laufu a Nihat to trefil krásně a nakonec jsme 2:3 prohráli. Bylo to velké zklamání, musím říct, že na tohle Euro vzpomínám asi nejméně rád, přál jsem si lepší zakončení reprezentační kariéry," říká Jan Koller.

VŠECH 273 EPIZOD PODCASTU SI LZE PŘEHRÁT ZDE

Ve středeční epizodě podcastu Livesport Daily jsme také řešili:

Psychické rozpoložení Jana Kollera v době turnaje.

Velké kvalifikační výhry se Slovenskem a Německem.

Tehdejší španělskou dominanci.

Nový díl Livesport Daily najdete na oblíbených podcastových platformách – SpotifyApple Podcasts a Google Podcasts.

Konec, ticho a pláč. Největší zklamání. Legendární Poborský vzpomíná na nejhorší okmažik v kariéře