Necid odešel z Bohemians jako volný hráč do druholigové Viktorie Žižkov

Necid odešel z Bohemians jako volný hráč do druholigové Viktorie Žižkov

Bývalý fotbalový reprezentant Tomáš Necid odchází z Bohemians Praha 1905 jako volný hráč do druholigové Viktorie Žižkov. V Ďolíčku strávil čtyřiatřicetiletý útočník čtyři sezony, kvůli vleklým zdravotním problémům však v sestavě často chyběl. Oba kluby informovaly o přestupu na svých webech.

Necid se s "Klokany" rozloučil čtvrthodinovým vystoupením v posledním ligovém kole proti Pardubicím. Viktoria bude jeho čtvrtým pražským klubem. Po začátcích ve Stodůlkách hrál za Slavii, kde s přestávkami strávil 13 sezon.

"O Tomášových kvalitách, jak fotbalových, tak lidských, se nemusíme dlouho bavit. Přichází nám pomoci s ofenzivou. Věřím, že se svou kvalitou, čichem na branky a silou na míči bude Viktorce přínosem," uvedl sportovní ředitel Pavel Hoftych.

DÍRU PO JANOTKOVI ZALEPIL BROŽEK: SIGMA PRO MĚ VŽDY BYLA A POŘÁD JE JEDNA Z NEJLEPŠÍCH AKADEMIÍ V REPUBLICE

Necid odehrál v české nejvyšší soutěži 134 zápasů a vstřelil 31 gólů. Za reprezentaci si ve 44 startech připsal 12 tref. V posledních dvou sezonách už vinou zranění prvoligové starty sbíral pomaleji. Fanouškům vršovického klubu zůstane v paměti i díky gólu na Letné proti Spartě, kterým v lednu 2021 zajistil Bohemians první venkovní vítězství nad pražským rivalem po 25 letech.

Za sebou má také angažmá v Jablonci, CSKA Moskva, PAOK Soluň, Zwolle, Bursasporu nebo Legii Varšava. Se Slavií získal dva tituly, je mistrem ruské a polské ligy. Jeho posledním zahraničním klub byl Haag, odkud v roce 2020 přišel do Ďolíčku.