Ancelotti o rozhodnutí Kroose ukončit kariéru: Kdyby si to rozmyslel, může mi na podzim zavolat

Ancelotti o rozhodnutí Kroose ukončit kariéru: Kdyby si to rozmyslel, může mi na podzim zavolat

Po týdnech a měsících spekulací přišlo velké překvapení, když se německý záložník Toni  Kroos rozhodl ukončit svou hráčskou kariéru. Ještě před závěrem května byli fanoušci Realu Madrid přesvědčení, že spolupráci rozšíří alespoň ještě o jeden rok. Informace zaskočila nejen příznivce klubu, ale i trenéra a spoluhráče. A kdyby si to náhodou čtyřiatřicetiletý záložník rozmyslel, dveře na San Bernabéu má stále otevřené.

V uplynulé sezoně se Kroos blýskl skvělými výkony, které Real dovedli k mistrovskému titulu v LaLize i Lize mistrů. Německý středopolař ale chtěl odejít na vrcholu, proto oznámil své rozhodnutí ukončit kariéru po Euru.

Legnda španělského klubu by ale mohla klidně ještě pokračovat, neboť stále disponuje velkou kvalitou a jeho přihrávky ze středu pole mají oči. Jako ztrátu jeho rozhodnutí okomentoval i italský kouč Carlo Ancelotti působící na lavičce Realu Madrid.

MS KLUBŮ? S REALEM NEPOČÍTEJTE, VZKÁZAL ANCELOTTI. NÁŠ ZÁPAS MÁ HODNOTU 20 MILIONŮ, FIFA NÁM TOLIK NABÍZÍ ZA CELÝ TURNAJ

„Modrič je jedinečným příkladem kvality a osobnosti ve věku, kdy již mnozí hrát ani nemohou. Kroos se bohužel rozhodl přestat dříve, což musí všichni respektovat. Původem je to Němec, který se teď vrací do své rodné země, ale i tak bude nadále žít v Madridu, v srdcích všech fanoušků Realu. Když se s námi loučil, tak jsem mu řekl, že pokud si své rozhodnutí rozmyslí, ať se na podzim ozve,“ nechal se slyšet Ancelotti pro list Il Giornale.

Kroos ve své poslední sezoně odehrál 48 soutěžních zápasů napříč všemi soutěžemi a ještě jej čeká evropský šampionát pořádaný v jeho rodném Německu. V národních barvách bude k vidění již v pátek při zahajovacím zápase turnaje proti Skotsku, poté ještě ve skupině změří síly s Maďarskem a Švýcarskem.

Foto: Profimedia