Luiz by měl do konce týdne zkompletovat přestup do Juventusu. Villains to zkusí bývalým hráčem akademie Chelsea

Luiz by měl do konce týdne zkompletovat přestup do Juventusu. Villains to zkusí bývalým hráčem akademie Chelsea

Aston Villa potřebuje do 30. června prodat některé své hráče, aby splnila omezení Premier League ohledně zisků a udržitelnosti. Do turínského Juventusu tak pošle jednu ze svých hvězd, Douglase Luize. Otázkou ale zůstává, co za něj účastník příštího ročníku Ligy mistrů dostane.

Villains musí do konce června vyrovnat účty, jinak riskuje bodový trest v příští sezoně Premier League. A tak prodá jednu ze svých hvězd. Na odchodu je Douglas Luiz, který v uplynulém ročníku vstřelil deset branek, přidal deset asistencí a byl nepostradatelnou součástí úspěchu družiny Unaie Emeryho.

O Luize se zajímalo několik předních celků z Anglie, Aston Villa ale odmítla posílit přímého konkurenta. Luiz tak míří do turínského Juventusu, který by měl za Brazilce zaplatit minimálně 18 milionů eur.

KATASTROFA V NIZOZEMSKÉ ZÁLOZE. Z TÝMU VYPADLI ZRANĚNÍ DE JONG A KOOPMEINERS. KOEMAN POVOLAL MAATSENA

Italský expert na přestupy Gianluca Di Marzio potvrdil, že oba celky jsou velmi blízko dohodě. Původně si čtvrtý tým Premier League přál 20 milionů eur, nakonec se ale spokojí i s osmnácti. Kromě finanční kompenzace totiž obdrží minimálně jednoho hráče.

Téměř jistě půjde opačným směrem produkt akademie Chelsea Samuel Iling-Junior, který se dle Fabrizia Romana chce v Villains připojit. Dvacetiletého křídelníka by poté mohl doplnit Weston McKennie, který již má s anglickou soutěží své zkušenosti.

V druhé polovině sezony 2022/23 hostoval v Leedsu, ovšem v devatenácti ligových duelech díru do světa neudělal. Dle SkySports je nicméně i McKennie nakloněn přestupu do Villa Parku.


Zdroj: Aston Villa FC