Trenér Horváth končí v Domažlicích a míří do vyšší soutěže. Zájem mají České Budějovice, údajně i Brno

Trenér Horváth končí v Domažlicích a míří do vyšší soutěže. Zájem mají České Budějovice, údajně i Brno

Trenér Pavel Horváth sice neskončil úspěšně svou misi v třetiligových Domažlicích, stejně si ale polepší. Nově by mohl působit v nejvyšší soutěži, kde má o jeho služby Dynamo České Budějovice. Píše o tom server inFotbal.cz. O konci bývalého vynikajícího záložníka v třetiligové Jiskře informuje v tiskové zprávě domažlický klub.

"Fotbalový klub oznamuje, že dnešním dnem po vzájemné dohodě skončila spolupráce s úspěšným trenérem Pavlem Horváthem. Jiskra děkuje za jeho odvedenou práci a za profesionální přístup. Celkové druhé místo v tabulce je považováno vedením Jiskry Domažlice za úspěch," stojí na webu domažlického klubu.

"Hlavním důvodem skončení jeho angažmá je zájem o Pavla Horvátha z vyšších soutěží. Pavel Horváth byl v Domažlicích spokojen, ale samozřejmě pokukuje po možnosti trénovat v profesionálním fotbale. Pro Jiskru bylo ctí, že tady hrála a poté trénovala, dnes již fotbalová legenda. Pavel Horváth zanechal v historii klubu nesmazatelnou stopu," dodává tisková zpráva klubu s odkazem, že více informací poskytne v následujících dnech šéf klubu Jaroslav Ticháček.

Útok na druhou ligu nevyšel, trenér Domažlic Horváth i tak chválil. Dali jsme hodně gólů a vylepšili defenzivu, těšilo ho

Domažlice šly do sezony s cílem vyhrát skupinu A ČFL, což se nepovedlo. Soutěž ovládla Slavia B, ale Domažlice až do předposledního kola bojovaly o vítězství. Nakonec braly druhé místo, tým hrál atraktivní fotbal a nejspíš i to rozhodlo o zájmu Českých Budějovic o někdejší hvězdu zálohy Viktorie Plzeň.

Dynamo České Budějovice čekají v létě zásadní změny a angažování nového kouče je asi jednou z nich. O tom, že by mohl Horváth zamířit do Českých Budějovic, informoval také novinář Luděk Mádl. Podle informací inFotbal.cz s tímto nápadem přišel v Dynamu jeho kouč Jiří Lerch, který zná Horvátha ze společného hráčského působení ve Slavii, a potenciální spolupráci mají spolu řešit. Majitel klubu Koubek přitom před pár dny prohlásil, že v klubu pokračuje jako trenér i Jiří Kladrubský, o jeho konci se mluvilo v souvislosti s jeho výroky o dluzích Dynama.

Ke změně došlo v Dynamu před pár dny na pozici trenéra brankářů, do jihočeské metropole se vrací Patrik Macej. "Klub také ke stávajícímu tandemu Jiří Lerch – Jiří Kladrubský hledá ještě druhého asistenta trenéra. V této roli na trénincích a při zápasech v uplynulé sezoně častokrát působil manažer A-týmu Ivo Táborský, jemuž chce Dynamo přivedením druhého asistenta ulevit," píše se na stránkách jihočeského klubu. Dá se ovšem čekat, že o pozici asistenta nebude mít Horváth zájem.

Podle serveru iSport.cz by mohla lákat Horvátha i Zbrojovka Brno. Té se uplynulá sezona hodně nepovedla, klub se zachraňoval takřka do posledního kola. Klub je momentálně bez trenéra a pozici kouče musí řešit.

Domažlice už mají nového kouče

Netrvalo dlouho a třetiligový klub představil fanouškům staronového trenéra. Na lavičku usedne Pavel Vajgl. "Je mi velkým potěšení přivítat v klubu staronového trenéra Pavla Vaigla. Velmi se těším na naší spolupráci a věřím, že jako klub budeme nadále všichni držet pohromadě a bojovat o nejvyšší příčky," uvedl v prohlášení na klubových stránkách sportovní ředitel Jiskry David Limberský. O podobě kompletního realizačního týmu bude klub fanoušky teprve informovat.