Kdepak Horváth, Zbrojovka přivedla kouče z ciziny. V Brně by se měl dělat sport na nejvyšší úrovni, tvrdí

Kdepak Horváth, Zbrojovka přivedla kouče z ciziny. V Brně by se měl dělat sport na nejvyšší úrovni, tvrdí

Kdepak Pavel Horváth, o kterém se psalo. Už ve čtvrtek Zbrojovka Brno představila nového kouče. Bude jím osmačtyřicetiletý Jaroslav Hynek, který naposledy vedl slovenskou Žilinu. V Brně podepsal smlouvu na dva roky. „Jsem rád, že tu můžu pracovat a pomoci znovu dostat Zbrojovku tam, kam patří. Jsem připraven pro to se všemi v klubu udělat maximum,“ uvedl Hynek pro klubový web.

V kabině se nový kouč poprvé objeví v pondělí na startu přípravy. „Jednání bylo poměrně rychlé a intenzivní. Teď je důležité, abych ještě více načetl kádr, o kterém samozřejmě už představu mám. Základem teď bude nastavit parametry tréninkového procesu, aby byl progres co nejkvalitnější, protože příprava je poměrně krátká,“ doplnil kouč, který v zimě vedl Žilinu v duelu proti Zbrojovce a zápas skončil 2:2.

Hynek je nadšený z toho, že dostane šanci na lavičce známého českého klubu. Navíc v situaci, kdy jej může posunout výš. "Spojení mého jména se Zbrojovkou zní naprosto skvěle. A doufám, že jakmile vše propojíme a dostaneme hru na úroveň, jakou bychom chtěli, bude to znít ještě lépe. Mám z toho skvělý pocit, Zbrojovka je pro mě tradiční, kvalitní a velký klub. Měl by se tu dělat sport na té nejvyšší úrovni, proto jsem tu výzvu přijal," konstatoval Hynek.

Historický úspěch a rekordní počet bodů nestačil. Chrudim kouči nenabídla nový kontrakt

Jednání s šéfy Zbrojovky byla rychlá, k dohodě stačily tři dny. "Nakonec jsme se dohodli oboustranně na podmínkách, které nám umožní dobře pracovat a být úspěšní. Tím bych chtěl poděkovat Zdeňkovi Psotkovi, že klub dokázal vyhovět našim požadavkům a dostali jsme se na stejnou notu," pochvaloval si. Brno pochválil i za dobrou práci s mládeží. "Vím, že Brno má kvalitní základnu, což je vidět. Je tu obrovský potenciál, který si zaslouží kvalitní práci, pozornost i úspěch."

Už se také nemůže dočkat toho, až v pondělí odstartuje příprava. "Vnímám kádr, jakou má kvalitu, jak je složený, jak se tu pracuje a jaké jsou ambice. Detail leží na hřišti. Jednání bylo hodně rychlé, teď je důležité, abych více načetl kádr, možná se budeme zabývat i změnou organizace hry," prozradil nový kouč Zbrojovky. "Určitým způsobem přemístit hráče, to bude důležité s nimi dobře prokomunikovat. S hráči i realizákem. Základem bude nastavit parametry tréninkového procesu, aby progres byl kvalitní, protože příprava je krátká. Zkrátka všechno dobře propojit, naladit a pracovat, to je nejdůležitější," pokračoval kouč.

Když v zimě vedl Žilinu proti Zbrojovce, aniho nenapadlo, že by v létě usedl na lavičku soupeře z Čech. "Maximálně jsem se zajímal o Žilinu. Byli jsme ve fázi, kdy nám odešlo několik stabilních členů kádru za lepším. Měli jsme i marodku, blížila se liga a vnímal jsem, že je potřeba tým maximálně připravit na jaro," vzpomínal Hynek.

Táborsko se pochlubilo první letní posilou. K Jordánu dorazil nejlepší střelec Příbrami

Nový kouč Zbrojovky ale přiznal, že komunikoval se Zdeňkem Psotkou. A ve zmíněném duelu Brno na Hynka udělalo dobrý dojem. "Z týmu bylo cítit odhodlání, že klub chce postoupit a chce se o to prát. I v zápase tým ukázal kvalitní pasáže hry, bylo jasné, že to může dokázat. Nestalo se tak, to si v klubu vyhodnotili a promítlo se to do toho, co se děje," popsal kouč, co jej nakonec v konečném účtování a nenaplněných cílech předchozích trenérů dovedlo na lavičku Brna.

"Víme, jaké má klub ambice, kam se chce dostat, chceme na to reagovat. Takže o Brnu jsem tenkrát více nepřemýšlel, ale takový je život, nazrálo to. Jsem rád, že tady můžu být, pracovat a pomoci Zbrojovce ke vzestupu," dodal odhodlaně.