Bizár v Asii. Gólman soupeře pomohl Číně k postupu, její fanoušci mu přes QR kód posílají peníze!

Bizár v Asii. Gólman soupeře pomohl Číně k postupu, její fanoušci mu přes QR kód posílají peníze!

To se jen tak nevidí! Brankář singapurské reprezentace Hassan Sunny pomohl v zápase kvalifikace o mistrovství světa proti Thajsku skvělým výkonem k tomu, že se Čína nakonec díky skóre procpala do dalších bojů. A tamní fanoušci se mohli zbláznit!

V Asii se kvalifikace hraje ve více fázích. V té, která právě skončila, postupovaly ze čtyřčlenné skupiny dva celky. Dlouho to vypadalo, že první Jižní Koreu nedoprovodí do dalších bojů favorit z Číny. Nakonec se to však povedlo, nicméně Číně musel pomoct právě Singapur. Ten hrál v posledním kole skupiny s Thajskem, které mohlo Čínu posunout mimo postupové příčky.

Thajsko potřebovalo vyhrát o tři góly. Případně vstřelit alespoň čtyři branky a vyhrát pak rozdílem alespoň dvou gólů, aby se v tabulce vyšplhalo na druhou příčku. Výhra 3:1 tak nakonec Thajsku nestačila. Více gólů Thajci nedali i díky parádnímu výkonu Sunnyho, který si zapsal jedenáct zákroků. Dle hodnocení Flashscore byl nejlepším hráčem Singapuru, trpaslíka, který se ve skupině krčí na poslední příčce s 24 inkasovanými góly a jediným získaným bodem.

Brankář se přes noc stal hvězdou na čínských sociálních sítích. Tamní fanoušci byli nadšením bez sebe a QR kód k platbě u stánku s jídlem, který provozuje se svou ženou, se šíří po internetu a čínští fanoušci na něj posílají peníze.

Potenciální nástupce Neuera v Bayernu? Jeho schopností by se měl obávat i Onana

"Chvíli jsem si to užíval. Říkal jsem si, no dobře, máme nějaké peníze. Ale zároveň jsem se pozastavil a řekl jsem si, kdy to přestane? Je to vůbec legální?" řekl Hassan singapurské televizní stanici CNA. "Někde to musí skončit."

Hassan navíc varoval fanoušky, že se mohou snadno nachytat. Do oběhu se totiž dostaly i falešné QR kódy. "Opravdu si vážím vaší podpory, kterou jste mi v posledních dnech věnovali a díky níž jsem mohl naplno zažít vášeň čínských fanoušků," napsal Hassan ve čtvrtek v příspěvku na sociálních sítích.

"V posledních dnech se na internetu rozšířil QR kód pro platby v mém stánku s kokosovou rýží, avšak v některých videích byl kód upraven ve prospěch podvodníků. Proto všechny vyzývám, aby byli rozumní a neposílali mi peníze přes internet,“ uvedl.

Nástupkyně slavného agenta Raioly ocejchovala Haalanda cenovkou přes miliardu eur. Co vzala v potaz?