Pozdvižení v Anglii. Crystal Palace se chlubí sponzorem, který je zahalen tajemnem

Pozdvižení v Anglii. Crystal Palace se chlubí sponzorem, který je zahalen tajemnem

Fotbal a sázení, to k sobě patří. I v Anglii sázkové kanceláře dlouhodobě patří k velkým sponzorům jednotlivých týmů. Partnera z tohoto odvětví představil také Crystal Palace z Premier League. Ale s potleskem se to nesetkalo.

Nová sponzorská smlouva Crystal Palace s vietnamskou hazardní firmou NET88 je pod velkým drobnohledem.

Podle klubu jde o rekordní smlouvu, která má trvat dva roky a společnosti přinese logo na dresu na té nejblyštivější scéně. Problémem se zdá být, že firmu v Anglii nikdo nezná.

PŘEKVAPENÍ V MANCHESTERU! RUDÍ ĎÁBLOVÉ ZMĚNU NA LAVIČCE NEUDĚLAJÍ, MLUVÍ SE O PRODLOUŽENÍ SMLOUVY S TEN HAGEM

O společnosti, která nemá ve Spojeném království zatím plně funkční internetové stránky a až do tohoto týdne neměla ani oficiální účet na X, dříve Twitteru, se toho moc neví.

Na stránce na webu NET88 se píše: "Pracujeme na vybudování zcela nového sázkového zážitku. Naše kompletní webové stránky budou brzy v provozu. NET88 podporuje zodpovědné a legální sázení."

Slovíčkařil také klub samotný, který podnik označil jako poskytovatele online herních služeb, nikoliv jako stránku, jež se věnuje sázení.

Mnohým fanouškům přijde divné i to, že tím, že se společnost objeví na dresech Palace, se dostane do povědomí všech, kteří sledují přenosy po celém světě, včetně zemí, jako je Čína a Vietnam, kde jsou hazardní hry z velké části nelegální. Paradoxem je, že NET88 je právě vietnamská firma.

Kluby Premier League se kolektivně dohodly na zákazu sponzoringu hazardních her na svých dresech od konce sezony 2025/26, ale kluby si mohou do tohoto termínu zajistit nové smlouvy. V tomto směru tak Palace nic neporušili.

„NET88 nemá funkční webové stránky ve Velké Británii, byl licencován prostřednictvím 'white label' dohod se stávajícím držitelem licence Risq," dodal pro NY Times Matt Zarb-Cousin, ředitel společnosti Clean Up Gambling. „To jim dává povolení inzerovat v Premier League s cílem oslovit asijské trhy. I přes to, že někde jsou online hazardní hry i reklama na ně nelegální.“

Zdroj: Crystal Palace FC