Baník propásl šanci na Ewertona, který je blízko Saúdské Arábii. Nabídka za Hlavatého šokovala všechny

Baník propásl šanci na Ewertona, který je blízko Saúdské Arábii. Nabídka za Hlavatého šokovala všechny

Portál inFotbal.cz v sobotu informoval o situaci okolo Brazilce Ewertona. Kmenový hráč pražské Slavie byl spojován s možným setrváním v Baníku, kde uplynulé sezoně hostoval, avšak ostravský klub zřejmě svou šanci propásl. Sešívaní obdrželi zajímavou nabídku ze Saúdské Arábie, díky které by se sedmadvacetiletý ofenzivní hráč mohl brzy přesunout do tamní soutěže.

Baník neuplatnil opci na zisk brazilského legionáře ve výši okolo jednoho milionů eur, přestože měl o Ewertona eminentní zájem. Místo toho se vydal cestou vyčkávání a snahy jeho cenu snížit, což se však Slavii příliš nezamlouvalo.

Vorlický v závěru jara ukázal, že může být budoucností Slavie, má to ale háček. Čeho se bojí otec šikovného fotbalisty?

Není proto divu, že pražský klub začal naslouchat námluvám ze Saudi pro League, kde by se Ewerton potkával na hřišti s portugalským kanonýrem Cristianem Ronaldem či krajanem Neymarem. Pro ostrovský klub je to citelný problém, neboť brazilský křídelník byl jeho barvách produktivní. V uplynulé sezoně si připsal 14 gólů a 6 asistencí.

Priority se tak pro Baník zřejmě mění. Nabídka ve výši jednoho milionů eur za pětadvacetiletého záložníka Michala Hlavatého zaskočila fanoušky. Zkušený středopolař byl v posledních dnech spojován především s Libercem.

Foto: FC Baník Ostrava