Hotovo, Mistr z Letné odtajnil nový realizační tým. Priske už Spartu trénovat nechtěl, prozradil Rosický

Hotovo, Mistr z Letné odtajnil nový realizační tým. Priske už Spartu trénovat nechtěl, prozradil Rosický

Hotovo. Sparta v pondělí odtajnila, s kým bude trenér Lars Friis spolupracovat v příští sezoně na lavičce mistra. Jeho asistenty budou Jens Askou, Tim Sparv a Michal Vávra. Askou do Sparty míří ze švédského IFK Göteborg. Z druholigové rezervy povýšil Tim Sparv, jenž v minulosti působil i u mládežnických výběrů. Letnou z dosavadních asistentů opouští Lukas Babalola. „Máme hladový realizační tým, o to jsme přesně usilovali,“ vyzdvihl sportovní ředitel Sparty Tomáš Rosický.

„Vedení Sparty vyhovělo žádosti asistenta trenéra Lukase Babaloly o uvolnění z kontraktu,“ stojí v oficiálním prohlášení klubu. Letnou tak opustí pouze jeden z nejbližších spolupracovníků Briana Priskeho.

„Své angažmá ukončí fyzioterapeut Michal Šaroch, masér Tomáš Havránek a nutriční specialista Tom Shaw,“ stojí na klubovém webu mistra, s kým se letenský klub v létě rozloučí. "Kluci, moc Vám děkujeme za to, co jste pro Spartu a pro „áčko“ odvedli," píše se na stránkách mistra. Od hlavního týmu Sparty odchází i Jan Blažíček, jenž se posouvá k druholigové rezervě.

Sparta souhlasí s odchodem Priskeho. Do Feyenoordu si chce vzít tři asistenty. Letenští dávají zelenou jednomu

Do analytického týmu se po roční pauze vrací Stephen Foyston, který slavil jako člen realizáku titul v sezoně 2022/2023. Novým fyzioterapeutem bude José Varela, masérem Leoš Stehlík, nutričním specialistou Filip Borys z Polska. 

"Takové změny se nedají moc dobře plánovat. Věděli jsme, že o Briana je velký zájem, každé přestupové období měl nabídky. Museli jsme tedy být připraveni na variantu, která nastala. Spartu už trénovat nechtěl, ale zcela chápu, že chtěl vyslyšet takovou výzvu. Lars je s námi 18 měsíců a víte, jaký vliv na náš herní styl měl už za Priskeho. Věděl jsem tedy, že v úzkém okruhu trenérů, který budu případně oslovovat, on bude první," řekl Rosický.

Realizační tým A-mužstva AC Sparta Praha

Hlavní trenér: Lars Friis
Asistenti: Jens Askou, Tim Sparv, Michal Vávra (development kouč)
Hlavní trenér brankářů: Daniel Zítka
Ttrenér brankářů: Martin Ticháček
Analytici: Stephen Foyston, Ondřej Janda, Marko Krigovský
Vedoucí fyzické přípravy: Christian Clarup
Kondiční trenér: Tomáš Malý
Datový analytik: Kirk Phillips
Vedoucí lékařské péče: Filip Hrdlička
Hlavní fyzioterapeut: Jan Čápek
Fyzioterapeut: Adam Kuttenberg, José Varela
Hlavní lékař: Jan Frühauf
Lékaři: Milan Čermák, Ladislav Šindelář, Petr Fojtík
Maséři: Kamil Maixner, Leoš Stehlik
Vedoucí mužstva: Miroslav Baranek
Mentální kouč: Marian Jelínek
Nutriční specialista:  Filip Borys
Kustodi:  Luděk Stracený, Tomáš Majer