Fiasko na přestupovém trhu! Banská Bystrica chtěla za svou hvězdu milion eur, nakonec získala jen čtvrtinu

Fiasko na přestupovém trhu! Banská Bystrica chtěla za svou hvězdu milion eur, nakonec získala jen čtvrtinu

Dlouhodobě byl Robert Polievka jedním z nejobletovanějších hráčů slovenské nejvyšší soutěže. Toužil po něm bratislavský Slovan, ptaly se na něj i kluby ze zahraničí. Osmadvacetiletý útočník Bánské Bystrice však nakonec zakotví v Budapešti, a to za násobně menší částku, než se čekalo.

Jen o málokom mimo Slovan Bratislava se na Slovensku mluvilo tolik jako o Polievkovi. Šikovný útočník a ofenzivní univerzál se stal oporou Bánské Bystrice. Vynikal nejen herně, ale přidával i tolik potřebnou produktivitu. V této sezoně zapsal ve 27 zápasech bilanci 13+8, v té minule dal dokonce o dva góly více.

Předurčen k tomu byl i dříve, jelikož v dresu Bánské Bystrice zářil ve druhé lize, kde dal ve 82 utkáních 52 branek! To, že svou potenci přenesl i do nejvyšší soutěže, z něj udělalo také reprezentanta, byť na první branku v barvách Slovenska čeká. Tato čísla a výkony pochopitelně neunikly pozornosti větších klubů. O jeho přestupu se mluvilo v podstatě pořád, nicméně jak daleko bylo vše od reality, ví jen on.

POZNAR UŽ VE SPARTAKU PODLE OČEKÁVÁNÍ DOHRÁL. EXLETENSKÝ ŠTETINA Z TRNAVSKÉ PŮDY UTÍKAT NECHCE

Jeho agent Michal Holeščák na toto téma však několikrát otevřeně promluvil. „Kontaktovala nás italská Reggiana, která postoupila do Serie B, a zpočátku měla velký zájem. Úplně první nabídku jihokorejský klub Daejeon. Pak to byl nizozemský Heerenveen, švýcarský FC Curych, turecký Alanyaspor, Gӧztepe hrající ligu o soutěž níž, také řecké AEK Atény. Byl tam i jeden zájemce z Ruska a samozřejmě kluby z Česka a Polska, které nemohu jmenovat,“ popisoval pro tvnoviny.sk loni v srpnu.

Zmiňovaným českým klubem měla být podle informací Michaela Džurdženíka Sparta, tuto tezi podpořil i novinář Andrej Zvolenský. „Zájem měla mít celá česká top trojka,“ řekl dokonce loni v květnu pro podcast České televize.

Nic z toho ale nevyšlo. Ostrouhal i Slovan Bratislava nebo korejský Jeonbuk. Dle slovenských informací chtěla Bánská Bystrica příliš mnoho peněz, do Jižní Korey zase Polievka nechtěl. Známá věta, že kdo chce mít víc, nemusí mít nic, se ale do této situace dokonale hodí. Zatímco ostatní zájemci nabízeli vyšší stovky tisíc eur, přestup, který se v tomto týdnu zrodil, má mít hodnotu jen 250 tisíc eur.

Tolik nabídnulo budapešťské MTK, účastník tamní nejvyšší soutěže. V tomto ročníku MTK skončilo jako nováček osmé ze dvanácti celků. „Po jeho výborné sezoně o něm uvažovalo několik slovenských a maďarských klubů, ale útočník se nakonec rozhodl pro náš klub,“ uvádí se na klubovém webu v článku o přestupu.

BANÍK VYHRÁL BOJ O PREKOPA PROTI ZÁJEMCŮM Z BELGIE A NIZOZEMSKA, NA BAZALY ZAMÍŘILI I HRÁČI SLOVÁCKA A LIBERCE

Polievka se tak nakonec dočkal, míří do zahraničí, což bylo jeho dlouhodobým cílem.

„Především chci poděkovat majiteli klubu panu Krnáčovi, že mi dal tuto příležitost. Všichni moc dobře věděli, že chci zkusit zahraniční ligu. Obrovský dík patří také trenérům, kteří mi na této cestě pomáhali, spoluhráčům a v neposlední řadě fanouškům, kteří mě podporovali po celou dobu mého působení v Bystrci. Byly to pro mě krásné roky a odnáším si ty nejlepší vzpomínky – na fotbal, na lidi, na město," loučil se Polievka.