Obří a nečekaná funkcionářská posila pro Košice? S příchodem na východ Slovenska je spojován Škrtel

Obří a nečekaná funkcionářská posila pro Košice? S příchodem na východ Slovenska je spojován Škrtel

Ambiciózní slovenský celek FC Košice, který před pár dny představil nového brankáře Dávida Šípoše, jenž dorazil na východ země z Dynama České Budějovice, by údajně mohl v dohledné době propustit současného sportovního ředitele Balázse Farkase.

Jak už na síti X spekuloval Jozef Kopčo, jeho možným nástupcem by se mohl stát bývalý kapitán slovenského nároďáku s více než stovkou mezinárodních vystoupení Martin Škrtel.

"Ukáže čas," napsal obvykle velmi dobře informovaný insider na konto devětatřicetiletého internacionála, jenž hrál naposledy na nejvyšší úrovni za Spartak Trnava.

A protože si kromě Trnavy, ke které ho pojí speciální vztah, dříve zahrál také za Trenčín či Baník Prievidza, jeho případný odchod mimo region vypadá na papíře minimálně překvapivě. 

DÚBRAVKA LAPIL NĚKOLIK VELKÝCH ŠANCÍ, SLOVENSKO PŘESTO PROTI UKRAJINĚ NEUDRŽELO VEDENÍ A PADLO

Bývalý dlouholetý stoper Liverpoolu fotbalové prostředí neopustil ani po ukončení profesionální kariéry a v posledních dvou letech pravidelně vypomáhal svému domovskému celku FK Hajskala Ráztočno, který působí v tamní osmé nejvyšší soutěži.

Celek, který trenérsky vede Gergely Geri, narazí v prvním kole nové sezony (hraje se 27., respektive 28. 7.) před domácím publikem na Dunajskou Stredu. Ve druhém kole se představí na půdě Trenčína a ve třetím kole přivítá před vlastními diváky Podbrezovou.

Ještě předtím ale pochopitelně dojde na přípravy. Košice čekají v nejbližších třech týdnech přátelské duely proti Humennému, Kisvárdě, Žilině, Zemplínu Michalovce i Górniku Zabrze.

Bude už u toho ve zbrusu nové funkcionářské roli také Škrtel? Konkrétní nabídku pravděpdoobně má...

Foto: Profimedia