Sparta stanovila cenu za Vindahla. 240 milionů, nebo nic, vzkázala Celtiku. Ten se možná obrátí na Čecha bez smlouvy

Sparta stanovila cenu za Vindahla. 240 milionů, nebo nic, vzkázala Celtiku. Ten se možná obrátí na Čecha bez smlouvy

Dvě klíčové osobnosti už Spartu v létě opustily. Brian Priske a Ladislav Krejčí. Trenér a kapitán. Nyní k nim možná přibyde další důležitá postava sezony, která skončila 38. titulem. Skotská média přišla s informací, že Celtic obnovil zájem o brankáře Petera Vindahla. 

„Celtic se bude snažit získat jedničku pražské Sparty Petera Vindahla,“ píše portál Daily Record. Podle Skotů se Celtic snaží o dohodu již několik týdnů, nicméně Sparta odolává. Aby k dohodě došlo, musel by prý nabídnout minimálně osm milionů liber, tedy zhruba 240 milionů korun.

Zájem o Vindahla je nejen konkrétní, ale také výrazný. „Skotští mistři mají užší seznam brankářů a Vindahl je na jeho vrcholu,“ zmiňuje skotský deník na svém webu. Sparta ale nemá důvod prodávat. Vindahl se osvědčil, klub na něj během jara uplatnil opci ve výši 1,5 milionu eur a definitivně ho přivedl z nizozemského Alkmaaru.

HANCKO JE ŽHAVÉ ZBOŽÍ, ATLÉTICO MŮŽE OSTROUHAT. DO BOJE O BÝVALÉHO SPARŤANA SE ZAPOJIL MANCHESTER UNITED

Dánský gólman je na Letné pod smlouvou, vychytal double a stal se jedním z nejlepších gólmanů ligy. Ani on tak nemá příliš důvodů k odchodu. Jeden by se ale našel. Vindahl by si rád vybojoval místo v dánské reprezentace a touží si zahrát anglickou Premier League. Přestupem do Skotska by se mohl přiblížit k oběma těmto cílům.

Pokud si Vindahl o přestup vyloženě neřekne, ve Spartě pravděpodobně zůstane. Tím se vyřeší situace v Praze, v Glasgow však ne. Skotové řeší pozici jedničky už od jara, kdy se vědělo, že skončí Joe Hart, a na prahu nového ročníku stále nevědí, kdo ho nahradí.

Další z variant je gólman, který Ipswichi vychytal postup do Premier League. Jeho jméno? Václav Hladký. Třiatřicetiletý brankář je momentálně volným hráčem, Celtic by tak výrazně ušetřil. 

Zdroj: Ipswich Town