Čeští fotbalisté v zahraničních ligách

V sobotních zápasech se mezi krajánky v zahraničí vyznamenal Petr Čech, který ve stém zápase v Premier League vychytal nulu. Střelecky se prosadil Pavel Fořt, ale prohře FC Brusel nezabránil. Další Češi se výrazněji neprosadili, v souboji brankářů byl úspěšnější Jaroslav Drobný, jehož Hertha porazila Laštůvkovu Bochum.

ANGLIE:

Chelsea – Manchester City 6:0, PETR ČECH oslavil svůj stý zápas v anglické fotbalové lize a udržel nulu.

Reading - Newcastle 2:1, DAVID ROZEHNAL byl jen na lavičce náhradníků.

Bolton - Aston Villa 1:1, PATRIK BERGER nastoupil do druhého poločasu.

Tottenham - Blackburn 1:2, RADEK ČERNÝ odchytal celý zápas.

Liverpool - Arsenal 1:1, TOMÁŠ ROSICKÝ nastoupil v základní sestavě, obdržel žlutou kartu a v 66. minutě byl střídán.

FRANCIE:

Monaco - Caen 0:0, JAN KOLLER odehrál 64 minut, střídal ho Serge Gapke.

Paris St. Germain - Lyon 2:3, MILAN BAROŠ sledoval utkání jen z lavičky náhradníků.

ITÁLIE:

Neapol - Juventus 3:1, PAVEL NEDVĚD do utkání kvůli dvouzápasovému trestu nezasáhl, ZDENĚK GRYGERA odehrál 75 minut, poté musel kvůli krvácení z nosu po srážce se soupeřem vystřídat.

AC Milán - AS Řím 0:1, MAREK JANKULOVSKI kvůli zranění nenastoupil.

Lazio - Udine 0:1, TOMÁŠ ZÁPOTOČNÝ nastoupil v 27. minutě a odehrál zbytek zápasu, TOMÁŠ SIVOK byl na lavičce náhradníků.

Siena - Reggina 0:0, LUKÁŠ JAROLÍM odehrál utkání v základní sestavě a v 84. minutě byl střídán.

Janov - Fiorentina 0:0, TOMÁŠ UJFALUŠI odehrál celý zápas, dostal žlutou kartu.

ŠPANĚLSKO:

Osasuna - Valladoid 2:2, JAROSLAV PLAŠIL nastoupil v základní sestavě a v 72. minutě byl střídán.

NĚMECKO:

Bielefeld – Cottbus 1:1, RADIM KUČERA odehrál celý zápas, DAVID KOBYLÍK ani PETR GABRIEL se nevešli ani na lavičku.

Hertha – Bochum 2:0, JAROSLAV DROBNÝ odchytal celý zápas; JAN LAŠTŮVKA hrál také od začátku, ovšem narozdíl od svého kolegy dvakrát inkasoval, PAVEL DRSEK byl na lavičce náhradníků.

Stuttgart - Leverkusen 1:0, MICHAL PAPADOPOULOS odehrál utkání v základní sestavě a ve 36. minutě byl střídán.

Wolfsburg – Norimberk 3:1, JAN ŠIMŮNEK odehrál celý zápas; JAROMÍR BLAŽEK i TOMÁŠ GALÁSEK také odehráli celý zápas, ovšem prohře svého týmu nezabránili.

Duisburg - Hamburk 0:1, DAVID JAROLÍM odehrál utkání v základní sestavě a v 87. minutě byl střídán.

RAKOUSKO:

Ried - Salcburk 2:0, VRATISLAV LOKVENC odehrál první poločas, střídal ho Djordje Rakic, KAREL PITÁK odehrál 59 minut, střídal ho Rene Aufhauser, PATRIK JEŽEK odehrál celý zápas.

Insbruck - Austria 2:0, VÁCLAV KOLOUŠEK odehrál celý zápas.

RUSKO:

Khimki - Vladivostok 3:0, MAREK ČECH i MARIAN PALÁT odehráli celý zápas.

FK Moskva - Perm 3:1, TOMÁŠ ČÍŽEK se na hřiště dostal v 77. minutě, ROMAN HUBNÍK nebyl ani na lavičce.

Rostov – Dinamo Moskva 0:0, MARTIN HORÁK byl pouze na lavičce.

Kazaň - Krasnodar 2:2, ROMAN LENGYEL odehrál celý zápas.

Saturn MO - Spartak Moskva 0:0, ANTONÍN KINSKÝ odchytal celý zápas; RADOSLAV KOVÁČ odehrál celý zápas a dostal žlutou kartu, MARTIN JIRÁNEK je zraněný.

SKOTSKO:

Celtic - Motherwell 3:0, JIŘÍ JAROŠÍK byl pouze na lavičce náhradníků.

Kilmarnock - Hearts 3:1, MICHAL POSPÍŠIL utkání taktéž proseděl na lavičce.

BELGIE:

FC Brusel - Royal Charleroi 1:2, PAVEL FOŘT vstřelil jedinou branku svého týmu a odehrál celý zápas.

Genk - FC Bruggy 1:2, ŠTĚPÁN KUČERA do utkání nezasáhl.

DÁNSKO:

Midtjylland – Viborg 2:1, MARTIN RAŠKA odchytal celý zápas.

FC Kodaň - Randers FC 0:1, LIBOR SIONKO odehrál celý zápas.

ŠVÝCARSKO:

Lucern - St. Gallen 1:1, JIŘÍ KOUBSKÝ odehrál utkání v základní sestavě.

Thun - FC Zurich 1:1, LUKÁŠ DOŠEK zůstal na lavičce náhradníků.

UKRAJINA:

Shakhtar Donetsk - FC Kharkiv 2:1, TOMÁŠ HÜBSCHMAN zůstal na lavičce náhradníků.

POLSKO:

Zagłębie Lubin - Sosnowiec 2:1, MICHAL VÁCLAVÍK do utkání nezasáhnul.

Odra Wodzisław - Jagiellonia Białystok 1:3, DANIEL RYGEL byl na lavičce náhradníků.

TURECKO:

Manisaspor - Oftasspor 0:2, LUKÁŠ ZELENKA vystřídal v 66. minutě Ugura Incemana. JOSEF DVORNÍK do utkání nezasáhl.

[ 28. 10. 2007 - Jiří Štádler l Foto: ČTK ]