Mladá Boleslav doma nestačila na Villarreal

První zastávku na cestě základní skupinou Poháru UEFA za sebou mají hráči Mladé Boleslavi, doma na španělský Villarreal ale nestačili. Svěřenci Zdeňka Ščasného tahali po většinu utkání za kratší konec a po hodině hry prohrávali už 0:2. V samém závěru sice korigoval Mendy, více už však domácí nestihli. Řezníčkův gól ve čtvrté minutě nastavení sudí neuznali kvůli ofsajdu, podle prvních záznamů zřejmě chybně. Boleslav sehraje příští zápas za tři týdny ve švédském Elfsborgu.

On-line přenos z utkání jste mohli sledovat ZDE.
Zdeněk Ščasný hodnotí utkání ZDE.

Mladé Boleslavi poslední tři ligové zápasy nevyšly a dvě domácí porážky jako by nahlodaly sebevědomí mužstva i v pohárovém duelu proti týmu, který v předloňské sezoně dokráčel až do semifinále Ligy mistrů. Kouč Zdeněk Ščasný musel v utkání na tribunu odpykat si jednozápasový trest za to, že byl v minulém duelu v Palermu vykázán z lavičky, ale ještě před tím stačil udělat v sestavě změny.

Do středu obrany se místo dlouhána Rolka postavil Procházka, vůbec poprvé od zářijového přestupu z Plzně, v základní sestavě po delší době dostal šanci i Hrdlička. Ale ani rošády mužstvo neprobraly. Villarreal sebevědomým a precizním výkonem dokazoval, že si udržel formu z ligy, kde mu chybí jen bod na vedoucí Real Madrid.

Hosté sice přijeli bez největších hvězd Pirése a Riquelmeho, ovšem první půli jasně ovládli. Ščasný těsně za lavičkou marně své hráče nabádal k větší agresivitě a aktivnějšímu pojetí. Domácí zahrozili jen jednou, ale Matějovský, znovu hrající s kapitánskou páskou, z úhlu dloubáčkem trefil jen tvář gólmana Diega Lópeze.

Lopotící se domácí většinou jen s uctivým odstupem sledovali, jak "Žlutá ponorka" posílá do jejich týlu nebezpečná torpéda. Matias Fernández nejprve zblízka pálil nad, dánský kanonýr Tomasson pak přiťukl míč na hranici pokutového území Nihatovi, jehož obstřel minul branku jen o centimetry.

Turecký kanonýr se však už v další šanci nemýlil: záložník Matias Fernández na půlící čáře vyhrál souboj s Matějovským, vysunul rozběhnutého Nihata, který po kličce gólmanovi Millerovi bez potíží skóroval do odkryté branky. Poté Miller musel hodně pospíchat, aby sebral míč před Mavubou.

Domácí na vývoj utkání zareagovali přeskupením sestavy na klasický čtyřobráncový systém, kam přišel pomoci záložník Hrdlička. Ščasný ještě v půli stáhl nevýrazného Kalinu, ale ani nasazení dalšího útočníka Vaněčka příliš nezabralo.

Hosté se víc stáhli do obrany, ale jejich útočné výpady neztratily údernost. Tomasson deset minut po poločase ještě nezacílil přesně, ale další skvostná kombinace přinesla španělskému týmu brankovou pojistku. Matias Fernández přiťukl míč středem boleslavské obrany a Santi Cazorlo chytrým obstřelem zasadil Boleslavi druhou ránu.

A pro domácí mohlo být ještě hůř, kdyby Tomassonův oblouček po hodině hry neskončil jen na tyči. Dvoubranková ztráta Boleslav vybudila k větší aktivitě, ale křečovitý tlak a zmatky v koncovce jen prohloubily zmar týmu. Naopak Villarreal mohl dál trestat otevřenou obranu soupeře: Matias Fernández ale ke dvěma gólovým přihrávkám branku nepřidal, protože deset minut před koncem trefil jen břevno.

Boleslav přece jen ještě zápas dokázala zdramatizovat, i když k její smůle přišel kontaktní gól příliš pozdě. Další ze střídajících hráčů Řezníček minutu před koncem poslal míč do skrumáže před brankou a Mendy zblízka snížil. Středočeši se ještě vrhli na zteč, ve čtvrté minutě nastavení přišel na roh i gólman Miller, ale domácí jásot po přesné hlavičce Řezníčka přerušil zdvižený praporek asistenta signalizující ofsajd. I když opakované záběry sudí zřejmě usvědčily z omylu.

Výsledek:

FK Mladá Boleslav - Villarreal CF 1:2 (0:1)
Branky: 89. A. Mendy - 33. Nihat, 56. Santi Cazorla. Rozhodčí: Skomina - Arhar, Stancin (všichni Slovin.). ŽK: Sedláček, Matějovský, Procházka, Vaněček - Ángel Lopéz, Franco. Diváci: 4082.

M. Boleslav: Miller - Voříšek, Procházka, Kopic - Sedláček (58. Řezníček), Rajnoch, Hrdlička (84. Táborský), Kalina (46. Vaněček) - Matějovský - A. Mendy, Kysela. Trenér: Ščasný.
Villarreal: Diego López - Josemi, Godin, Cygan, Ángel López (82. Capdevilla) - Matias Fernández, Mavuba, Josico, Santi Cazorla - Tomasson, Nihat (73. Franco). Trenér: Pellegrini.

[ 8. 11. 2007 - ČTK | Foto: ČTK ]