Souhrn 20. kola Premier League

Manchester United ve 20. kole Premier League potvrdil, že se mu v poslední době proti West Hamu nedaří a na hřišti Hammers prohrál 1:2. Dal tak šanci svým pronásledovatelům z Arsenalu vyšvihnout se do čela tabulky a ti ji využili, když ve večerním zápase zdolali Everton 4:1. K vedoucí dvojici se přiblížila třetí Chelsea, která doma i bez Petra Čecha v brance vyhrála nad Newcastlem 2:1.

"Rudí ďáblové" nestačili na "Kladiváře"

První tým tabulky prohrál 1:2 na půdě West Hamu, kde až do 77. minuty vedl. Už ve 14. minutě začali United plnit roli favorita, když Cristiano Ronaldo otevřel skóre za přispění Téveze, který do léta oblékal právě dres West Hamu. Portugalský fotbalista si třináctým gólem v sezoně upevnil první místo v tabulce střelců, ale v druhém poločase neproměnil penaltu a jeho tým na to vzápětí doplatil. Hlavičky Antona Ferdinanda a Upsona zajistily domácím cennou výhru.

West Ham United - Manchester United 2:1 (0:1)
Branky: 77. Ferdinand, 82. Upson - 14. C. Ronaldo. Rozhodčí: Dean. ŽK: Pantsil, Mullins (West Ham). Diváci: 34 966.

West Ham: Green - Neill, Spector, Upson, McCartney - Solano (49. Pantsil), Parker (55. Ferdinand), Mullins, Noble, Ljungberg (70. Ashton) - Cole.
Manchester: Kuszczak - Brown (89. O'Shea), Ferdinand, Vidic, Evra - Ronaldo, Hargreaves (80. Nani), Fletcher, Giggs - Saha, Tévez (64. Anderson).

Rosický zpečetil návrat Arsenalu do čela ligy

Branka střídajícího Tomáše Rosického zpečetila vítězství Arsenalu 4:1 na hřišti Evertonu a londýnský klub se díky této výhře vrátil do čela anglické ligy. Kapitán české reprezentace přišel na hřiště v 88. minutě a svůj pátý gól v tomto ročníku Premier League dal střelou z téměř 20 metrů ve čtvrté minutě nastavení.

Everton - Arsenal 1:4 (1:0)
Branky: 19. Cahill - 47. a 58. Eduardo, 78. Adebayor, 90.+4 Rosický. Rozhodčí: Atkinson. ŽK: Bendtner, Eduardo, Clichy, Fabregas, Flamini (všichni Arsenal). ČK: 84. Arteta - 74. Bendtner. Diváci: 39 443.

Everton: Howard - Hibbert (71. Johnson), Yobo, Jagielka, Lescott - Arteta, Carsley, Neville, Pienaar, Cahill - Yakubu.
Arsenal: Almunia - Sagna, Toure, Gallas, Clichy - Hleb (82. Diarra), Fabregas, (88. Rosický), Flamini, Diaby - Bendtner, Eduardo (74. Adebayor).

Chelsea vyhrála gólem z ofsajdu

Chelsea bez brankáře Petra Čecha zvítězila 2:1 nad Newcastlem. Zápas rozhodl tři minuty před koncem gólem z ofsajdu Kalou. Čech, který v předchozím utkání čtyřikrát inkasoval také vinou jedné hrubé chyby, přišel o poslední zápas "Blues" v tomto kalendářním roce kvůli pohmožděnému boku.

Chelsea - Newcastle 2:1 (1:0)
Branky: 29. Essien, 87. Kalou - 56. Butt. Rozhodčí: Riley. ŽK: Alex - Faye, Given. Diváci: 41 751.

Chelsea: Hilario - Belletti, Alex, Ben-Haim, Bridge - Essien, Mikel, Ballack (76. Sinclair) - Wright-Phillips (90. Sidwell), Cole (65. Pizarro) - Kalou.
Newcastle: Given - Beye, Taylor, Cacapa, N'Zogbia - Milner, Butt, Faye, Smith (70. Rozehnal), Duff (89. Viduka) - Martins (74. Owen).

Jones vyvedl Sunderland z pásma sestupu

Jones zařídil Sunderlandu vítězství nad Boltonem 3:1 a pomohl mu vyšplhat se ze sestupového pásma. První gól připravil pro Richardsona, druhý dal sám a třetí pak přidal v nastaveném čase Murphy. Hosté stihli jen krátce před přestávkou snížit zásluhou Dioufa.

Sunderland - Bolton 3:1 (2:1)
Branky: 13. Richardson, 32. Jones, 90.+1 Murphy - 41. Diouf. Rozhodčí: Dowd. ŽK: Richardson - Davies, Diouf. Diváci: 42 058.

Sunderland: Gordon - Whitehead, McShane, Higginbotham, Collins - Miller, Richardson (70. O'Donovan), Etuhu - Chopra (45. Leadbitter), Cole (57. Murphy), Jones.
Bolton: Jaaskelainen - Samuel (56. Guthrie), Meite, O'Brien, Gardner - O'Brien, McCann, Nolan (87. Campo), Diouf - Anelka, Davies (73. Giannakopoulos).

Aston Villa prohrála venku naposledy v srpnu

Aston Villa dokázala otočil zápas s Wiganem a uštědřit mu první porážku v posledních čtyřech zápasech. Athletic se dostali do zaslouženého vedení zásluhou Brambleho gólu z 28. minuty, jenže Villans po přestávce vývoj utkání otočili, když se nejprve trefil Davies a poté Agbonlahor.

Wigan - Aston Villa 1:2 (1:0)
Branky: 28. Bramble - 55. Davies, 70. Agbonlahor. Rozhodčí: Webb. ŽK: Bramble - Agbonlahor. Diváci: 18 806.

Wigan: Kirkland - Melchiot, Scharner, Bramble, Kilbane - Valencia, Landzaat (80. Olembe), Brown, Taylor - Sibierski (63. Aghahowa), Bent.
Aston Villa: Carson - Mellberg, Laursen, Davies, Bouma - Maloney (60. Gardner), Reo-Coker, Barry, Young (90. Petrov) - Carew (11. Moore), Agbonlahor.

Tottenham vyhrál desetigólovou přestřelku

Tottenham porazil v málo vídané přestřelce Reading 6:4, když byl hlavní hvězdou zápasu autor čtyř branek Bulhar Berbatov. Soupeř pražské Slavie v Poháru UEFA potvrdil, že je momentálně střelecky při chuti, neboť v předchozím duelu skóroval pětkrát. Diváci na stadionu White Hart Lane si v závěru užili bláznivou dvacetiminutovku, v níž padlo hned sedm branek. Reading po druhém zásahu Kitsona vedl v 74. minutě 4:3, ale pak se v rychlém sledu trefili Malbranque, Defoe a hlavní hvězda zápasu Berbatov.

Tottenham - Reading 6:4 (1:1)
Branky: 7., 63., 73. a 83. Berbatov, 76. Malbranque, 79. Defoe - 69. a 74. Kitson, 16. Cissé, 53. Ingimarsson. Rozhodčí: Stroud. ŽK: Cissé, Shorey, Long (Reading). Diváci: 36 178.

Tottenham: Robinson - Chimbonda, Kaboul, King (61. Defoe), Lee - Lennon (67. Boateng), Jenas, Huddlestone, Malbranque - Berbatov, Keane (80. Tainio).
Reading: Hahnemann - Murty (71. De la Cruz), Sonko, Ingimarsson, Shorey - Hunt, Cissé, Harper, Convey (84. Long) - Doyle, Kitson.

Portsmouth ani pošesté doma neskóroval

Middlesbrough zdolalo Portsmouth 1:0 a v tabulce se posunulo o dvě příčky vzhůru. Pompey naopak nevstřelili gól už v šestém domácím utkání v řadě. Sobotní zápas navíc nezačali právě aktivně a doplatili na to již ve 20. minutě, kdy se prosadil Sanli. Ve druhém poločase se pak Portsmouth snažil vyrovnal, ale největší šanci promarnil Kanu, když trefil jen tyč.

Portsmouth - Middlesbrough 0:1 (0:1)
Branka: 20. Sanli. Rozhodčí: Wiley. ŽK: Taylor - O'Neil, Woodgate, Young, Arca. Diváci: 20 089.

Portsmouth: James - Lauren, Campbell, Distin, Hreidarsson (45. Taylor) - Utaka (62. Nugent), Diop, Hughes (72. Muntari), Kranjcar - Benjani, Kanu.
Middlesbrough: Schwarzer - Young, Woodgate, Huth, Pogatetz - O'Neil (86. Johnson), Shawky, Arca, Downing - Sanli, Lee (75. Hutchinson).

Fulham remizoval s Birminghamem

Larssonova tečovaná střela obrala Fulham o vítězství den předtím, než se ho ujme nový trenér Hodgson. Hosté si přitom v prvním poločase vedli na výbornou, když se už v 8. minutě prosadil Bocanegra, jenže Birmingham se po přestávce zlepšil a Larsson trochu šťastně vyrovnal.

Birmingham - Fulham 1:1 (0:1)
Branky: 55. Larsson - 8. Bocanegra. Rozhodčí: Clattenburg. ŽK: Konchesky, Bouazza, Davies (všichni Fulham). ČK: 79. Bouazza (Fulham). Diváci: 28 923.

Birmingham: Taylor - Kelly, Jaidi, Ridgewell, Queudrue - McSheffrey, Muamba, Johnson (45. Nafti), Larsson (73. De Ridder) - Forssell (77. O'Connor), Jerome.
Fulham: Niemi - Omozusi, Stefanovic, Bocanegra, Konchesky - Davies, Murphy (70. Smertin), Davis, Bouazza - Dempsey, Healy (74. Kuqi).

Derby opět prohrálo

Ztracené vedení a neproměněná penalta Derby County. To vše umožnilo hostům z Blackburnu otočit zápas a skvělým finišem v prvním poločasu si zajistili výhru. Derby tak zůstává beznadějně poslední a na svém kontě má jen sedm bodů.

Derby County - Blackburn 1:2 (1:2)
Branky: 27. Matt Oakley - 39. Roque Santa Cruz, 42. David Bentley. ŽK: Eddie Lewis (Derby), Ryan Nelsen (Blackburn), Aaron Mokoena (Blackburn), Stephen Warnock (Blackburn). Diváci: 30 048.

Derby County: Lewis Price, Claude Davis, Michael Johnson (59. Craig Fagan), Dean Leacock (46. Benny Feilhaber), James McEveley, Tyrone Mears, Giles Barnes, Eddie Lewis, Matt Oakley, Steve Howard, Kenny Miller (79. Jonathan Macken).
Blackburn Rovers: Brad Friedel, Zurab Khizanishvili, Aaron Mokoena, Ryan Nelsen, Stephen Warnock, David Bentley, Brett Emerton, Tugay Kerimoglu (90. David Dunn), Morten Gamst Pedersen (84. Martin Olsson), Benedict McCarthy (88. Matt Derbyshire), Roque Santa Cruz.

Manchester City vydřel s Liverpoolem remízu

Zápas mezi City a Liverpoolem začal šancemi na obou stranách, ale ani jedno mužstvo se nedokázalo prosadit. Vyrovnaný první poločas tak skončil bez branek. Celé utkání se hrálo nesmírně čistě. Dokladem je i to, že hlavní sudí udělil jen jednu žlutou kartu. Ve druhém poločase se Liverpool nadechl k obrovskému tlaku, ale domácí dokázali odolat i zásluhou výtečného brankáře Price.

Manchester City - Liverpool 0:0
ŽK: Torres (Liverpool) . Diváci: 47 321.

Man City: Hart, Onuoha, Richards, Dunne, Ball, Ireland (61 Gelson ), Hamann, Corluka, Petrov, Elano (70 Bianchi ), Vassell (74 Geovanni )
Liverpool: Reina, Finnan, Carragher, Arbeloa, Aurelio, Benayoun, Gerrard, Mascherano, Kewell (74 Babel ), Torres, Kuyt