Real vede ligu se sedmibodovým náskokem

Real Madrid porazil v 18. kole Primera División Zaragozu 2:0 a opět vede tabulku s náskokem sedmi bodů před druhou Barcelonou.

Mužem zápasu byl brankář Realu Iker Casillas, který zneškodnil několik šancí soupeře, a dovolil tak svému týmu slavit vítězství. O to se přesnými trefami zasloužili v 66. minutě Ruud van Nistelrooij a o jedenáct minut později krásnou střelou Robinho.

Osasuna prohrála na hřišti Murcíe

Reprezentační záložník Jaroslav Plašil nerozšířil svou prosincovou bilanci tří vstřelených branek a s Osasunou Pamplona se musel smířit s porážkou v Murcíi. Domácí branku dobýval marně až do konce, Murcía zápas rozhodla dvěma góly v posledních minutách. Osasuna po prohře 0:2 klesla v neúplné tabulce na 15. místo.

Na čtvrtou příčku, znamenající účast v kvalifikaci Ligy mistrů, si polepšilo Atlético Madrid díky první výhře na stadionu La Coruni od roku 1995. V utrápených výkonech pokračuje Valencia, která neporazila ani poslední Levante. Po příchodu trenéra Koemana na začátku listopadu vyhrála jediný ze sedmi ligových zápasů.