Arsenal jde v FA Cupu dál, Liverpool jen remizoval

Arsenal i ve značně pozměněné sestavě porazil ve třetím kole Anglického poháru druholigové Burnley 2:0 a zajistil si místo v další fázi soutěže. Lídr Premier League zvítězil zásluhou přesných tref útočníka Eduarda da Silvy a Dána Nicklase Bendtnera. Burnley navíc dohrávalo zápas v deseti. V dalším zápase Liverpool pouze remizoval 1:1 s třetiligovým Luton Townem, podobně si vedli i fotbalisté Derby County a Fulhamu. První jmenovaní hráli 2:2 se Sheffieldem Wednesday, druzí stejným poměrem remizovali s Bristolem Rovers.

"Kanonýry" mohl už po pěti minutách zmrazit Kyle Lafferty, když hlavičkou trefil tyč, jenže to byl nakonec favorit, kdo otevřel skóre. Povedlo se to o čtyři minuty později Eduardovi, který dobře zpracoval dlouhou přihrávku od Kolo Toureho a chladnokrevně vsítil svůj jedenáctý gól v sezoně.

Po hodině hry se musel poroučet do sprch Lafferty za faul na Gilberta Silvu a Arsenal přetavil přesilu jednoho muže v poli ve druhou branku, o kterou se po Eduardově pasu postaral Bendtner. "Byl to hodně těžký zápas, soupeř promarnil šanci jít do vedení, my jsme naopak využili hned první možnost otevřít skóre," uvedl trenér "Gunners" Arsene Wenger v rozhovoru pro BBC.

Náročné utkání má za sebou také Liverpool, který na půdě Lutonu nedokázal zopakovat dva roky staré vítězství 5:3 a se svým soupeřem jen remizoval 1:1. "Reds" nevstoupili do utkání s potřebným sebevědomím, a tak se v koncovce prosadil až v 74. minutě Peter Crouch. Jenže z vedení se favorit neradoval dlouho, už o tři minuty později nešťastně tečoval míč do vlastní sítě John-Arne Riise.

"Věděli jsme, že nás nečeká jednoduchý zápas a to se potvrdilo," připustil trenér "Reds" Rafael Benítez. "Luton se chtěl vytáhnout. My jsme také tvrdě pracovali, ale když dáte vedoucí gól, musíte si zápas pohlídat, což se nám dnes nepovedlo a už po třech minutách jsme inkasovali. Jsem opravdu hodně zklamaný," zdůraznil španělský kouč.

V posledním nedělním zápase remizovali hráči Newcastlu na půdě čtvrtého celku Championship Stoke City 0:0 a také je čeká opakované utkání. United nepomohl k vítězství ani nedávný návrat útočníka Michaela Owena na trávník, naopak celý zápas byli nebezpečnější v koncovce domácí, kteří mohli i vyhrát, kdyby střelu Jona Parkina ze 66. minuty nezblokoval na brankové čáře jeden z bránících hráčů Newcastlu.

Výsledky - 3. kolo:
Burnley (II) - Arsenal 0:2, Derby County - Sheffield Wednesday (II) 2:2, Fulham - Bristol Rovers (III) 2:2, Luton Town (III) - Liverpool 1:1, Stoke City (II) - Newcastle United 0:0.