Souhrn 24. kola Premier League

Obnovená premiéra v nejvyšší anglické soutěži nevyšla Milanu Barošovi, jehož Portsmouth podlehl na Old Trafford Manchesteru United 0:2. "Rudí ďáblové" se díky vítězství vrátili do čela tabulky před Arsenal, který už v úterý zdolal Newcastle 3:0. Dařilo se i třetímu celku tabulky, londýnské Chelsea, která si poradila s Readingem, a jako jediná se drží na dostřel vedoucí dvojice.

Baroše rozesmutnil Cristiano Ronaldo

Český reprezentační útočník Milan Baroš se při své premiéře v dresu Portsmouthu nedočkal bodového zisku. Na hřišti Manchesteru United totiž zářil Cristiano Ronaldo, který dvěma góly během úvodních třinácti minut zařídil domácím výhru 2:0.

Manchester United - Portsmouth 2:0 (2:0)
Branky: 10. a 13. Cristiano Ronaldo. Rozhodčí: Atkinson. ŽK: Paramot (Portsmouth). Diváci: 75 415.

Manchester United: Van der Sar - Brown, Evra, Ferdinand, Vidic - Carrick, Nani, Cristiano Ronaldo (73. Hargreaves), Scholes (62. Anderson) - Park, Rooney (73. Tévez).
Portsmouth: James - Campbell, Distin (46. Hreidarsson), Johnson, Lauren (46. Mvuemba) - Pamarot, Davis, Diarra, Kranjčar - Baroš (78. Hughes), Benjani.

Reportáž z utkání zde.

Analýza Barošova výkonu zde.

Ferguson opěvuje trestný kop Cristiana Ronalda zde.

Chelsea znovu vyhrála i bez hvězd

Z vítězství se radoval český brankář Petr Čech, který vychytaným čistým kontem pomohl londýnské Chelsea k výhře 1:0 nad Readingem. Jedinou branku obstaral Michael Ballack. V dresu poražených odehrál posledních deset minut Čechův spoluhráč z reprezentace Marek Matějovský.

Chelsea - Reading 1:0 (1:0)
Branka: 32. Ballack. Rozhodčí: Dean. Bez karet. Diváci: 41 171.

Chelsea: Čech - Alex, Bridge, Carvalho, Ferreira - Ballack, J. Cole, Makelele, Malouda (76. Pizarro) - Wright-Phillips (85. Sidwell), Anelka.
Reading: Hahnemann - Ingimarsson, Murty, Shorey, Cissé - Convey (85. Rosenior), Harper, Hunt, Oster (81. Matějovský) - Doyle, Lita.

City ztratilo body s posledním Derby

Ambiciózní Manchester City vybojoval jen bod v duelu s beznadějně posledním Derby County, se kterým remizoval 1:1. Přitom na začátku utkání byli svěřenci Svena-Görana Erikssona daleko aktivnější než domácí celek a kdyby Darius Vassell proměnil své dvě tutovky, mohl si favorit odvézt plný počet bodů. Derby se ale ještě před přestávkou zlepšilo a po změně stran Rob Earnshaw trefil tyč těsně předtím, než Sun Jihai usměrnil do vlastní sítě střelu Kennyho Millera. Konečnou podobu dal výsledku nováček v dresu City Daniel Sturridge, jenž poslal mezi tyče centr Martina Petrova.

Derby - Manchester City 1:1 (0:0)
Branky: 46. Jihai vlastní - 63. Sturridge. Rozhodčí: Bennett. ŽK: Ghaly - Čorluka. Diváci: 31 368.

Derby: Price - Davis (69. Todd), Edworthy, Leacock, Moore - Ghaly, Pearson (83. Barnes), Savage, Earnshaw (88. Villa) - Fagan, Miller.
Manchester City: Hart - Ball, Čorluka, Dunne, Jihai - Fernandes Gelson, Ireland, Petrov, K. Etuhu (55. Elano) - Sturridge (72. Geovanni), Vassell (79. Mpenza).

Černý vychytal střelce Evertonu

Everton uhájil čtvrtou příčku v tabulce, když remizoval bez branek s Tottenhamem. V obraně Spurs se poprvé objevila čerstvá posila Jonathan Woodgate. Více šancí rozhodnout zápas měl domácí Everton, jenže brankář Radek Černý bravurně vychytal dvě příležitosti Andrewa Johnsona. Spurs se postupně zlepšovali, ale více než střelu Robbieho Keana, kterou zneškodnil gólman Tim Howard, ze závěrečného tlaku nevytěžili.

Everton - Tottenham Hotspur 0:0
Rozhodčí: Marriner. ŽK: Nuno Valente - Woodgate. Diváci: 35 840.

Everton: Howard - Baines, Lescott, Neville, Nuno Valente - Arteta, Carsley, Manuel Fernandes, Jagielka - Anichebe (71. Vaughan), Johnson.
Tottenham: Černý - Chimbonda, Gunter (62. Boateng), Woodgate, Huddlestone - Jenas, Lennon, Malbranque, O'Hara - Berbatov, Keane.

Krize Liverpoolu pokračuje, prohrál i s West Hamem

Proměněná penalta v nastaveném čase zajistila West Hamu zasloužené domácí vítězství nad Liverpoolem 1:0. Mark Noble překonal brankáře Pepeho Reinu přízemní střelou poté, co Jamie Carragher fauloval ve vápně Freddieho Ljungberga. West Ham si už předtím vypracoval několik vážných šancí, ve dvou například z pěti metrů neuspěl Luis Boa Morte a jednou trefil Xabi Alonso břevno vlastní branky. Příležitost otevřít skóre měl i Liverpool, ale Lucas Leiva ze šesti metrů netrefil branku a Fernanda Torrese vychytal gólman Robert Green.

West Ham United - Liverpool 1:0 (0:0)
Branka: 90. Noble z penalty. Rozhodčí: Wiley. ŽK: Aurelio, Torres, Xabi Alonso (všichni Liverpool). Diváci: 34 977.

West Ham: Green - A. Ferdinand, McCartney, Neill, Upson - Bowyer (58. Ashton), Ljungberg, Mullins, Noble - Boa Morte (59. Etherington), C. Cole (81. Spector).
Liverpool: Reina - Aurelio, Carragher, Finnan, Hyypia - Xabi Alonso, Benayoun (72. Babel), Gerrard, Kewell (61. Leiva Lucas) - Kuijt, Torres.

Arsenal podruhé během čtyř dnů zdolal Newcastle

Kanonýři porazili Straky už podruhé během čtyř dnů. V anglické lize zvítězili 3:0 stejně jako v sobotním pohárovém utkání. Londýnský klub bez českého záložníka Tomáše Rosického, který se v předchozím duelu s Newcastlem zranil, vyhrál díky trefám Adebayora, Flaminiho a Fabregase.

Arsenal - Newcastle United 3:0 (1:0)
Branky: 40. Adebayor, 72. Flamini, 80. Fabregas. Rozhodčí: Riley. ŽK: Hleb - N'Zogbia, Owen, Cacapa. Diváci: 60 127.

Arsenal: Almunia - Clichy, Gallas, Sagna, Senderos - Diaby (77. Silva), Fabregas, Flamini, Hleb - Adebayor (82. Walcott), Eduardo (71. Bendtner).
Newcastle: Given - Cacapa, Carr, Rozehnal (57. Barton), Taylor - Butt, Duff, Milner (73. Ameobi), N'Zogbia - Owen, Smith.

Hodgson získal s Fulhamem první bod

Fulham vybojoval první bod pod vedením nového trenéra Roye Hodgsona, když v nepříliš kvalitním utkání remizoval bez branek s Boltonem. Cottagers, kteří v Premier League nevyhráli venku od září roku 2006, byli v prvním poločase lepším týmem na hřišti, když například nová posila z Werderu Brémy Leon Andreasen měla velkou příležitost, ale branku nakonec přestřelila. Ve druhém poločase měl blíže k vítězství Bolton, ale Ľubomír Michalík se mezi tyče rovněž netrefil.

Bolton Wanderes - Fulham 0:0
Rozhodčí: Clattenburg. Bez karet. Diváci: 17 732.

Bolton: Jääskelänen - Michalík, J. O'Brien (46. Cohen), A. O'Brien, Steinsson - Gardner, Guthrie (68. Teymourian), McCann, Nolan - Taylor (83. Helguson), Davies.
Fulham: Niemi - Andreasen (83. Bocanegra), Baird, Hangeland, Hughes - Konchesky, Volz (74. Christanval), Bullard (87. Bouazza), Davies - Dempsey, Murphy.

Wigan už je na sestup

Excelentně provedený volej Jeremieho Aliadiereho z prvního poločasu stačil Middlesbrough k vítězství nad Wiganem 1:0. Athletic se tak propadli do sestupového pásma. Aliadiere dostal v 19. minutě pěknou přihrávku od Stewarta Downinga a přesnou střelou k tyči překonal brankáře Chrise Kirklanda. V prvním poločase pak ještě zahodili vyložené šance Tuncay Sanli a David Wheater. Wigan měl možnost vyrovnat při akci Emila Heskeyho, ale Mark Schwarzer jeho pokus bravurně zlikvidoval.

Middlesbrough - Wigan Athletic 1:0 (1:0)
Branka: 19. Aliadiere. Rozhodčí: Styles. ŽK: Heskey (Wigan). Diváci: 22 963.

Middlesbrough: Schwarzer - Grounds, Huth, Wheater, Young - Arca, Downing (88. Cattermole), O'Neil, Rochemback - Aliadiere (72. Johnson), Sanli (34. Mido).
Wigan: Kirkland - Bramble, Melchiot, Scharner, Brown - Kilbane, Palacios, Valencia, Bent (75. Sibierski) - Heskey, King (53. Koumas).

Sunderland získal důležité body v boji o záchranu

Debutant Rade Prica pomohl v duelu o záchranu vyhrát svému Sunderlandu nad Birminghamem City 2:0. Skóre typicky bojovného utkání otevřel Daryl Murphy, který se prosadil v 15. minutě. Vyrovat mohl Cameron Jerome, ale s jeho střelou těsně před přestávkou si brankář Sunderlandu poradil. Konečnou podobu výsledku proto dal ve druhém poločase střídající Prica.

Sunderland - Birmingham City 2:0 (1:0)
Branky: 15. Murphy, 65. Prica. Rozhodčí: Halsey. ŽK: Prica - Kapo, Schmitz, Ridgewell. Diváci: 37 674.

Sunderland: Gordon - Bardsley, Collins, Evans, Nosworthy - Miller, Whitehead, Yorke (46. Prica), Jones - Murphy, Stokes (63. O'Donovan).
Birmingham: Taylor - Kelly, Queudrue, Ridgewell, Schmitz - Johnson, Kapo, Larsson (66. Forssell), Muamba - Jerome (66. Zarate), McFadden.

Aston Villa jen remizovala

Už v sobotu remizovala Aston Villa doma s Blackburnem 1:1. Hosté, za které v první půli neproměnil penaltu Derbyshire, se sice ujali vedení po trefě paraguayského kanonýra Roque Santa Cruze, ale záhy vyrovnal Ashley Young. Aston Villa se posunula na pátou příčku a udržela si tříbodový odstup od Blackburnu, který je osmý.

Aston Villa - Blackburn Rovers 1:1 (0:0)
Branky: 73. Young - 68. Santa Cruz. Rozhodčí: Webb. ŽK: Reid, Samba (oba Blackburn). Diváci: 39 602.

Aston Villa: Carson - Bouma, Davies, Laursen, Mellberg - Barry, Petrov (60. Harewood), Reo-Coker, Agbonlahor - Carew, Young.
Blackburn: Friedel - Ooijer, Samba, Warnock, Bentley - Dunn, Emerton, Pedersen, Reid - Derbyshire (87. Roberts), Santa Cruz.