Real vyučoval, sedmi góly to odnesl Valladolid

Už osmibodový náskok v čele španělské ligy si vypracoval Real Madrid, který deklasoval Valladolid 7:0. Hosté po slibném úvodu zlomil na San Bernabeu druhý inkasovaný gól. Real se pak dostával lehce k brejkům, které také dokázal trestat. Dvakrát skórovali Raúl a Guti. Své první góly ve španělské lize dali Nizozemci Robben a Drenthe.

Český reprezentant Jaroslav Plašil zajistil svým gólem Pamploně výhru v zápase 23. kola španělské ligy proti Zaragoze. Jedinou branku utkání dal v nastavení prvního poločasu, když si zpracoval přihrávku, obešel obránce a prostřelil padajícího gólmana. Deset minut před koncem Plašil střídal. Domácí v závěru vedení uhájili a posunuli se z pásma sestupu na patnáctou příčku.

Druhá Barcelona v sobotu pouze remizovala na hřišti FC Sevilla 1:1, bod hostům zajistil až čtvrt hodiny před koncem Xavi. Favorit prohrával od závěru prvního poločasu, kdy převahu domácího týmu zužitkoval Diego Capel. Barcelona se po přestávce zlepšila, ale k vyrovnání se dobrala až poté, co v 76. minutě Xavi proměnil v gól přihrávku hvězdného Argentince Lionela Messiho. Chvíli nato přišli domácí o vyloučeného malijského obránce Seydou Keitu, ale katalánský velkoklub početní převahu nevyužil.

Na čtvrté místo se probojovali hráči Atlétika Madrid, kteří díky dvěma gólům kanonýra Diega Forlána porazili Santander. V tabulce se dostali před Espaňol Barcelona, který překvapivě podlehl Huelvě 1:2.

Výsledky - 23. kolo:

FC Sevilla - FC Barcelona 1:1 (35. Capel - 76. Xavi)
Bilbao - Levante 1:0 (55. Llorente)
Espaňol Barcelona - Huelva 1:2 (40. Ewerthon - 17. a 26. Pongolle)
Mallorca - Almería 0:0
Pamplona - Zaragoza 1:0 (46. Plašil)
Santander - Atlético Madrid 0:2 (56. a 74. Forlán)
Real Madrid - Valladolid 7:0 (30. a 37. z pen. Raúl, 43. a 62. Guti, 7. Baptista, 32. Robben, 80. Drenthe)
Valencia - Betis Sevilla 3:1 (16. a 89. Villa, 28. Silva - 47. Edu)

[ 10.2.2008 - ČTK | Foto: Reuters ]