Ibrahimovic: Materazzi nám zkazil zápas

Za porážku Interu Milán v duelu s Liverpoolem může podle Zlatana Ibrahimovice jeho spoluhráč z italského celku Marco Materazzi, který se nechal po třiceti minutách po druhé žluté kartě vyloučit. Švédský reprezentant to řekl listu Corriera dello Sport.

Šance nerazzurri, že postoupí do čtvrtfinále Ligy mistrů, se po úterku značně snížily. Inter totiž v duelu s Reds inkasoval v posledních pěti minutách dvě branky, když se dvě třetiny utkání musel obejít bez vyloučeného Materazziho.

Ačkoliv televizní záznam ukázal, že italský fotbalista dostal obě žluté karty za fauly na Fernanda Torrese více méně neprávem, Ibrahimovic, který sám nepředvedl nikterak oslnivý výkon, se na svého spoluhráče zlobí a tvrdí, že Inter prohrál jen kvůli jeho pochybením. "Co se stalo? Proč se nejdete zeptat Materazziho, co se stalo," reagoval po zápase na dotazy novinářů.

Zatím není jasné, zda se napjatá atmosféra v týmu uklidní, nicméně předpoklady pro to příliš nemá. Ibrahimovic i Materazzi totiž patří k výrazným osobnostem, které si hned tak něco nenechají líbit.

Cesar: Torres je simulant

Jiné vysvětlení pro neúspěch Interu v prvním osmifinálovém utkání má brankář italského celku Julio Cesar. Podle něj může za Materazziho vyloučení Torres, který minimálně svůj první pád přifilmoval. Přesto věří, že se nerazzurri nakonec do čtvrtfinále podívají.

Cesar dlouho držel na Anfield Road bezbrankové skóre, jenže nakonec to Italům k remíze nestačilo. "Od svého příchodu do Interu jsem už několikrát zažil, že jsme dokázali otočit nepříznivě se vyvíjející sérii," poznamenal gólman v rozhovoru pro Inter Channel. "Vzpomínám si například, jak jsme v Italském superpoháru s AS Řím otočili skóre z 3:0 na 3:4. S podporou našich fanoušků můžeme Angličany v odvetě skřípnout, i když to nebude jednoduché," připouští.

Podle Cesara rozhodlo zápas Materazziho vyloučení, které nepovažuje za správné. "V prvním případě Torres ten pád nafilmoval," řekl. "První žlutou tedy Marco dostal neprávem. A ta druhá? To byl hotový úlet. Marco je teď z toho špatný a já ho chápu. Ale my se vzchopíme, jako už mnohokrát v minulosti," dodal odhodlaně.

[ 20.2.2008 - goal.com / eFotbal.cz | Foto: Reuters ]