Lampard čtyřmi góly zničil Derby County

Anglická nejvyšší soutěž se ve středu večer dohrávala třemi zápasy 29. kola. Čtyři góly záložníka Franka Lamparda byly klíčem k vysoké výhře Chelsea nad posledním Derby vysoko 6:1. Portsmouth i s Barošem v sestavě porazil Birmingham 4:2 a Aston Villa se rozešla s Middlesbrough smírně 1:1.

Lampard ve 28. minutě proměnil penaltu a ještě do přestávky zařídil favoritovi dvougólový náskok Kalou. Po změně stran bylo k vidění další střelecké představení anglického záložníka, který k hattricku přidal ještě branku navíc. Hosté díky Jonesovi jen kosmeticky upravovali hrozivé skóre. Chelsea tak na třetím místě snížila ztrátu na druhý Manchester United na tři body, na vedoucí Arsenal po dnešku ztrácí pět, ale má ve srovnání s ním zápas k dobru.

Český útočník Milan Baroš nastoupil v základní sestavě Portsmouthu v zápase s Birminghamem a v deváté minutě nahrával Jermainu Defoeovi na gól, který poslal domácí do vedení 2:0. Hosté ještě do přestávky vyrovnali, ale Hreidarsson čtyři minuty po změně stran znovu strhl vedení na stranu Portsmouthu. Konečnou podobu dal skóre v nastaveném čase Kanu, který přišel v 72. minutě na trávník místo Baroše.

Aston Villa v zápase s Middlesbrough dlouho prohrávala, nakonec však vyrovnal Barry z penalty na konečných 1:1. Ze strany Middlesbrough to byl velmi nečistý zápas, pět hráčů "Boro" vidělo v zápase žlutou kartu.

Výsledky - 29. kolo:

Aston Villa - Middlesbrough 1:1 (74. z pen. Barry - 23. Downing)
Portsmouth - Birmingham 4:2 (6. z pen. a 9. Defoe, 49. Hreidarsson, 90. Kanu - 10. Muamba, 40. Larsson)
Chelsea - Derby 6:1 (28. z pen., 57., 66., 72. Lampard, 42. Kalou, 64. Cole - 73. Jones)

[ 12.3. 2008 - ČTK l Foto: Reuters ]