Matějovský se poprvé v Readingu trefil, ligu vede Manchester

[b]Aktualizováno.[/b] Premiérové branky v anglické nejvyšší soutěži se dočkal český fotbalový reprezentant Marek Matějovský. Ani jeho parádní trefa z osmnácti metrů do horního rohu branky však Readingu na hřišti Liverpoolu body nepřinesla. Domácí totiž dokázali zápas otočit a vyhrát 2:1. Do čela tabulky se po sobotním programu dostal Manchester United.

Matějovský se ukázal již v 5. minutě hry, když zůstal zcela volný na hranici pokutového území, dostal přihrávku od postranní čáry a tvrdě zamířil přesně do šibenice. Ovšem také Liverpool měl svého premiérového střelce, když brzy srovnal argentinský záložník Mascherano.

Krátce po změně stran navíc poslal domácí tým do vedení španělský kanonýr Torres, který tak potvrdil, že se trefuje především na domácím hřišti. Ze svých dvaceti branek, které v letošní sezoně nastřílel, dal osmnáct gólů na Anfield Road.

Manchester zachránil Ronado, Arsenal zaváhal

Jasně poslední Derby dlouho odolávalo náporu favorizovaného Manchesteru United, ovšem nakonec podle očekávání prohrálo. Čtvrt hodiny před koncem se o to postaral nejlepší ligový střelce Cristiano Ronaldo. Pro Derby to bylo již 27. utkání bez výhry, naopak Manchester se posunul do čela tabulky před Arsenal.

Ten totiž počtvrté v řadě remizoval, když hrál 1:1 s Middlesbrough, které jako jediné v letošní sezoně dokázalo Arsenal porazit. A i tentokráte bylo blízko plnému bodovému zisku. V polovině první půle totiž podnikli hosté rychlý brejk, Aliadiere se ocitl sám před brankářem a pokořil svůj bývalý tým.

Arsenal, v jehož sestavě opět chyběl zraněný český záložník Tomáš Rosický, pak ještě přidal na tlaku, ale dlouho se nemohl prosadit. Povedlo se to až čtyři minuty před koncem uzdravenému obránci Tourému, který hlavou po rohovém kopu srovnal. Krátce nato byl za šlapák vyloučen hostující Mido a Arsenal se ještě pokusil o vstřelení vítězné branky, ovšem Middlesbrough se dokázalo velkému tlaku ubránit.

Chelsea o gól porazila Sunderland

Již pouze tři body na čelo ztrácí třetí Chelsea, která porazila Sunderland na jeho hřišti 1:0. Jedinou branku zápasu vstřelil již v 11. minutě kapitán Terry, který si naskočil na Lampardův rohový kop. Čistým kontem oslavil svůj stý zápas brankář Cudicini, který opět nahradil zraněného českého gólmana Petra Čecha.

Do hry se naopak dostal reprezentační útočník Milan Baroš, který se opět objevil v základní sestavě Portsmouthu a odehrál 83 minut. Aktivní hrou se navíc podílel na výhře 2:0 nad Aston Villou.

Opět ho však zastínil jeho spoluhráč z útoku Jermain Defoe. Již po dvanácti minutách využil špatného vyběhnutí brankáře Carsona a lobem otevřel skóre. Ještě do poločasu pak dobíhal míč a vytvořil tlak na Carsona, který trefil jen spoluhráče Reo-Cokera, od něhož zamířil míč do branky.

Portsmouth již vedení udržel a připsal si tak šestou výhru z posledních sedmi zápasů, navíc popáté s nulou v kolonce inkasovaných branek. Dostal se tak šesté místo právě před Aston Villu.