Souhrn 30. kola Premier League

Manchester United se dostal na první místo tabulky, když vyhrál na půdě Derby 1:0. O jedinou branku zápasu se postaral Cristiano Ronaldo. Arsenal doma pouze remizoval s Middlesbrough. Svou první branku v soutěži vstřelil Marek Matějovský, ovšem jeho tým prohrál s Liverpoolem 1:2. Vyhrála i Chelsea, Portsmouth, Fulham, West Ham. V nedělních zápasech zaváhal Everton, Wigan vyhrál a Manchester City porazil Tottenham.

Manchester United porazil Derby

Jasně poslední Derby dlouho odolávalo náporu favorizovaného Manchesteru United, ovšem nakonec podle očekávání prohrálo. Čtvrt hodiny před koncem se o to postaral nejlepší ligový střelce Cristiano Ronaldo. Pro Derby to bylo již 27. utkání bez výhry, naopak Manchester se posunul do čela tabulky před Arsenal.

Derby - Manchester United 0:1 (0:0)
Branky: 76. Ronaldo; ŽK: Moore, Jones, Savage, McEveley - Carrick; Rozhodčí: Philip Dowd; Diváci: 33 072.

Derby: Carroll - Edworthy (55. Todd), Moore, Leacock, McEveley - Savage, Sterjovski (83. Robert), Lewis, Jones - Earnshaw (77. Villa), Miller.
Man Utd: Foster - O'Shea, Brown, Evra, Vidič - C. Ronaldo, Scholes (62. Carrick), Anderson (74. Fletcher), Giggs - Rooney, Ji-Sung Park (62. Saha)

Arsenal znovu remizoval

Arsenal počtvrté v řadě remizoval, když hrál 1:1 s Middlesbrough, které jako jediné v letošní sezoně dokázalo Arsenal porazit. A i tentokráte bylo blízko plnému bodovému zisku. V polovině první půle totiž podnikli hosté rychlý brejk, Aliadiere se ocitl sám před brankářem a pokořil svůj bývalý tým. V závěru však po drtivém náporu domácích vyrovnal Touré.

Arsenal - Middlesbrough 1:1 (0:1)
Branky: 86. Touré - 25. Aliadiere; ŽK: Wheater, O'Neil; ČK: Mido; Rozhodčí: Mark Halsey; Diváci: 60 084.

Arsenal: Almunia - Eboue, Gallas, Touré, Clichy (89. Senderos) - Sagna (61. Bendtner), Hleb, Fabregas, Flamini - Adebayor, Van Persie (61. Walcott)
Middlesbrough: Schwarzer - Young, Huth, Pogatetz, Wheater - O'Neil, Boateng, Downing, Shawky (46. Cattermole) - Aliadiere (78. Mido), T. Sanli (68. Taylor)

Chelsea vyhrála v Sunderlandu

Z výhry 1:0 se radovala také Chelsea, v jejíž brance opět chyběl zraněný český gólman Petr Čech. Jedinou branku zápasu vstřelil již v 11. minutě kapitán Terry, který si naskočil na Lampardův rohový kop. Chelsea tak drží tříbodovou ztrátu na Manchester.

Sunderland - Chelsea 0:1 (0:1)
Branka: 11. Terry; ŽK: Leadbitter - Obi Mikel; Rozhodčí: Michael Dean; Diváci: 44 679.

Sunderland: Gordon - Nosworthy, Bardsley, Collins, Evans - Reid, Edwards (62. Prica), Whitehead, Leadbitter (85. Harte) - O'Donovan (73. Yorke), Jones
Chelsea: Cudicini - Ferreira, Terry, Alex, A. Cole - J. Cole (82. Wright-Phillips), Lampard, Ballack (73. Essien), Obi Mikel - Drogba, Kalou

Matějovský se trefil poprvé v Premier League

Premiérové branky v anglické nejvyšší soutěži se dočkal český fotbalový reprezentant Marek Matějovský, který se trefil na hřišti Liverpoolu. Matějovský se ukázal již v 5. minutě hry, když zůstal zcela volný na hranici pokutového území, dostal přihrávku od postranní čáry a tvrdě zamířil přesně do šibenice. Přesto jeho tým nakonec prohrál 1:2.

Liverpool - Reading 2:1 (1:1)
Branky: 19. Mascherano, 47. Torres - 4. Matějovský; ŽK: Long, Ingimarsson, Matějovský, Bikey, Cissé; Rozhodčí: Andre Marriner; Diváci: 43 524.

Liverpool: Reina - Arbeloa, Škrtel, Carragher, Aurelio - Gerrard (90. Hyypia), Xabi Alonso, Mascherano - Kuyt (80. Benayoun), Babel (83. Riise), Torres
Reading: Hahnemann - Ingimarsson, Shorey, Rosenior, Bikey - Hunt, Harper, Oster (72. Kebe), Matějovský (74. Cissé) - Doyle, Long (63. Kitson)

Portsmouth porazil Aston Villu

Hrdinou zápasu byl spoluhráč Milana Baroše z útoku Jermain Defoe. Již po dvanácti minutách využil špatného vyběhnutí brankáře Carsona a lobem otevřel skóre. Ještě do poločasu pak dobíhal míč a vytvořil tlak na Carsona, který trefil jen spoluhráče Reo-Cokera, od něhož zamířil míč do branky.

Portsmouth - Aston Villa 2:0 (2:0)
Branky: 11. Defoe, 38. Reo-Coker vlastní; ŽK: Muntari, Lauren, Diop - Mellberg; ČK: Muntari - Mellberg; Rozhodčí: Christopher Foy; Diváci: 20 388.

Portsmouth: James - Johnson, Lauren, Hreidarsson, Distin - Diop, Muntari, Kranjcar, Diarra - Defoe (81. Utaka), Baroš (83. Kanu)
Aston Villa: Carson - Mellberg, Knight, Laursen, Bouma (79. Salifou) - Young, Maloney (57. Harewood), Barry, Reo-Coker - Carew, Agbonlahor

West Ham konečně vyhrál

I přes množství zraněných hráčů a po třech porážkách 0:4 v řadě dokázal West Ham porazit Blackburn. Hosté sice šli do vedení, ještě do poločasu ale domácí srovnali a deset minut před koncem vstřelili vítězný gól.

West Ham - Blackburn 2:1 (1:1)
Branky: 39. Ashton, 81. Sears - 19. Santa Cruz; ŽK: A. Ferdinand - Bentley, Dunn, Reid; Rozhodčí: Martin Atkinson; Diváci: 34 006.

West Ham: Green - Neill, McCartney, A. Ferdinand, Spector - Mullins, Parker (75. Noble), Ljungberg (88. Pantsil), Solano (75. Sears) - Ashton, Zamora
Blackburn: Friedel - Ooijer, Warnock, Samba, Reid - Dunn (71. Derbyshire), Pedersen (90. McCarthy), Emerton (46. Khizanishvili), Bentley - Santa Cruz, Roberts

Everton potopil Brian McBride

Brian McBride rozhodl o tom, že po devíti kolech vyjde Everton opět bodově naprázdno. Naopak Fulham udělal důležitý krok k záchraně, i přes vítězství ovšem stále zůstává předposlední.

Fulham - Everton 1:0 (0:0)
Branky: 67. McBride. ŽK: Murphy. Rozhodčí: Bennet. Diváci: 25 262.

Fulham: Keller - Stalteri, Hughes, Hangeland, Konchesky - Andreasen, Bullard (85. Volz), Murphy (74. Bocanegra), Davies - Johnson, McBride (88. Dempsey).
Everton: Howard - Neville, Jagielka, Yobo, Lescott - Carsley, Osman, Arteta, Pienaar (64. Baines) -Johnson (14. Hibbert), Yakubu.

Wigan porazil Bolton

Těsné vítězství 1:0 si připsali hráči Wiganu v duelu s Boltonem. Domácí tým sice hrál už od šesté minuty bez vyloučeného Koumase, ale kanonýr Emile Heskey v 34. minutě rozhodl.

Wigan - Bolton 1:0 (1:0)
Branky: 34. Heskey; ŽK: Palacios, Taylor - Diouf, Gardner, McCann; ČK: Koumas; Diváci: 17 055.

Wigan: Kirkland - Edman, Boyce, Melchiot, Scharner - Brown, Koumas, Valencia, Palacios (90. Taylor) - King (58. Kilbane), Heskey.
Bolton: Al Habsi - Cahill (69. McCann), A. O'Brien, Steinsson, Taylor - Gardner, Nolan, Campo, Cohen (42. Rasiak) - Davies, Diouf (46. J. O'Brien).

Manchester City porazil Tottenham

Hráči Manchesteru City si poradili s Tottenhamem a porazili ho v poměru 2:1. Domácí fotbalisté byli aktivnější a vytvořili si řadu šancí, přesto jako první prohrávali. Na trefu Keana však hráči City odpověděli ve druhém poločase a výsledek otočili.

Manchester City - Tottenham 2:1 (0:1)
Branky: 59. Ireland, 72. Onuoha - 32. Keane; bez ŽK; Rozhodčí: Mark Clattenburg; Diváci: 40 180.

Man City: Hart - Corluka, Onuoha, Dunne, Garrido - Ireland, Gelson, Johnson, Castillo (71. Vassell)- Elano (75. Caicedo), Benjani (88. Jihai).
Tottenham: Robinson - Hutton, Woodgate, Dawson, Chimbonda - Lennon (46. Huddlestone), Jenas, Zokora, Malbranque (67. O'Hara) - Berbatov, Keane (67. Bent).

Newcastle získal po čtyřech porážkách bod v Birminghamu

Ani na devátý pokus se trenérovi Kevinu Keeganovi po příchodu do Newcastlu nepovedlo zvítězit. Jeho svěřenci remizovali na hřišti Birminghamu City 1:1. Newcastle alespoň zastavil sérii čtyř porážek díky vyrovnávací brance Michaela Owena, který v 56. minutě odpověděl na gól Jamese McFaddena z prvního poločasu.

Birmingham City - Newcastle United 1:1 (1:0)
Branky: 33. McFadden - 56. Owen. Rozhodčí: Webb. ŽK: Kelly, Parnaby - Geremi, Taylor. Diváci: 25 777.

Birmingham: Maik Taylor - Kelly, Jaidi, Ridgewell, Murphy - Larsson (46. Parnaby), Muamba, Johnson, McSheffrey - Forssell (71. Jerome), McFadden (86. Zarate).
Newcastle: Harper - Beye, Faye, Taylor, Jose Enrique - Barton, Geremi, Butt, Martins (80. N'Zogbia) - Owen, Viduka.