AS Řím prohrál s Laziem a nevyužil zaváhání Interu

AS Řím nedokázal využít zaváhání lídra italské ligy Interu Milán a po prohře 2:3 v derby s Laziem ztrácí na první místo sedm bodů.

Římské celky se celý zápas přetahovaly o vedení. Skóre otevřel AS, ale těsně před přestávkou vyrovnal Panděv. V 58. minutě se pro změnu ujalo vedení Lazio, radost ale domácím vydržela jen čtyři minuty, kdy srovnal skóre Perrotta. Když už to vypadalo, že derby skončí remízou, obrana AS si nedokázala poradit s Panděvovým centrem, ten propadl až k Behramimu a ten ranou pod břevno zařídil Laziu výhru.

Inter remizoval 1:1 s FC Janov, přestože se ujal vedení ve 12. minutě, kdy se trefil Suazo. Ještě před přestávkou ale přišel po druhé žluté kartě o portugalského záložníka Pelého. Janované přebrali iniciativu, ale vyrovnat se jim podařilo až v 85. minutě. Nůžkami se trefil nejlepší střelec soutěže Marco Borriello, který dal sedmnáctý gól v sezoně. Nedařilo se ani Juventusu, který uhrál bezbrankovou remízu na hřišti předposledního Empoli.

Obránce Zdeněk Grygera sice začal zápas na lavičce, na hřiště však zamířil už ve 29. minutě. Trenér Claudio Ranieri jím nahradil špatně hrajícího Cristiana Molinara. Záložník Pavel Nedvěd zasáhl do hry až osm minut před koncem.