Primera División: Krkič pomohl Barceloně k vítězství

Po devětadvacátém kole španělské Primery División ztrácí druhá Barcelona na vedoucí Real Madrid už jen čtyři body. Barca zvítězila na domácím hřisti nad Valladolidem 4:1, zatímco vedoucí celek tabulky podlehl Valencii 2:3.

Svěřenci Bernda Schustera sice ztratili v pěti z posledních osmi zápasů, avšak stále jsou s dvaašedesáti body v čele tabulky. Real si připsal teprve druhou porážku na vlastním hřišti v této sezóně, když bývalý útočník Atlétika Madrid Angel Arizmendi vstřelil v 89. minutě vítěznou branku a zajistil Valencii tři body. Po dvou gólech v zápase vstřelili domácí Raul a hostující Villa.

Jako první překonal Casillase právě zmiňovaný Villa, konkrétně jedenáct minut před koncem prvního poločasu. Hosté se radovali, ale ne na dlouhou, o minutu později vyrovnal Raul. Ve druhé půli pak přidal druhou branku a domácí se dostali do vedení.

Hráči Valencie se ale nevzdali a obrana Realu s nimi měla stále plné ruce práce. Vše vyvrcholilo faulem Fabia Cannavara, po kterém nařídil hlavní sudí penaltu. K míči se postavil Villa a bylo vyrovnáno.Domácí měli ke konci zápasu ještě několik vyložených šanci, avšak gólman hostí Timo Hildebrand se blýskl skvělými reflexy a nejednou svůj tým podržel. V 89. minutě pak přišla velká chvíle Arizmendiho, jenž trefil vítěznou branku a zajistil tak Valencii tři body.

Druhá Barcelona v 29. kole zvítězila nad Valladolidem vysoko 4:1 a to především díky sedmnáctiletému Bojanu Krkičovi. Katalánci byli před zápasem pod velkým tlakem, jelikož z posledních třech ligových utkání vytěžili jen jeden bod a v poháru rovněž neuspěli.

Skóre utkání otevřel již v čtyřiadvacáté minutě Samuel Eto'o, ovšem o několik málo minut později dokázal z penalty vyrovnat Jonathan Sesma. Těsně po začátku druhé půle však Barca znovu ukázala svou sílu, když se v sedmačtyřicáté minutě trefil Iniesta a poslal tak domácí znovu do vedení. Mladičký Krkič se prosadil po hodině hry, když svou střelou v 62. minutě zvýšil na 3:1. O dvaadvacet minut později pak přidal druhý gól a upravil tak skóre na konečných 4:1

Sestupem ohrožená Murcía zvítězila poprvé od doby, co k týmu, coby kouč, nastoupil Javier Clemente a deklasovala Espanyol 4:0.

Ve večerním nedělním utkání pak Bilbao porazilo díky gólu Etxberria Getafe 1:0.

Primera División – 29. kolo:

Real Madrid - Valencia 2:3 (1:1), Barcelona - Valladolid 4:1 (1:1), Levante – Villarreal 1:2 (0:1), Murcia - Espanyol 4:0 (1:0), Osasuna - Betis 0:1 (0:0), Racing Santander - Recreativo Huelva 2:0 (0:0), Zaragoza - Almería 1:1 (0:0), Athletic Bilbao - Getafe 1:0 (1:0), Sevilla – Atlético 1:2 (0:1), Mallorca – La Coruňa 1:0 (1:0).