Serie A: Inter podlehl Juventusu, AS Řím na něj ztrácí čtyři body

Po nepřesvědčivém herním projevu z posledních ligových zápasů vedoucí celek italské ligy Inter Milán klopýtnul. V derby podlehl na vlastním hřišti Juventusu 1:2. Druhý AS Řím porazil Empoli a přiblížil se lídrovi tabulky na čtyři body. AC Milán, který bojuje o čtvrté místo, si poradil s Turínem.

Fotbalisté AC opět potvrdili to, že na hřištích soupeřů se jim daří. Na půdě Turína zvítězili nejtěsnějším rozdílem 1:0. Milán vypadl jak z italského poháru tak i z Ligy mistrů. Soustředí se tak už jen na ligu. A v ní se snaží aktuálně pátý celek o příčku polepšit, aby se mohl příští sezonu opět představit v nejbohatší evropské soutěži.

Zápas proti FC Turín rozhodl jedinou brankou v 66. minutě mladík Pato. Hosté vyhráli naprosto zaslouženě, od úvodních minut byli jasně lepší. Na čtvrtou Fiorentinu ztrácejí čtyři body.

"Jsem moc rád, že jsem skóroval v tomto utkání. Svého gólu si hodně vážím a to hlavně proto, že znamenal pro náš tým tři body. Hráli jsme opravdu dobré utkání, hodně jsme útočili. Mohli jsme vstřelit mnohem více branek," sdělil po zápase jediný střelec zápasu Alexandre Pato.

Ve šlágru 30. kola Serie A hostil vedoucí Inter třetí Juventus. Milánští jen navázali na své po herní stránce nevydařené výkony z předchozích kol a Staré Dámě podlehli na vlastním hřišti 1:2. Ve 49. minutě otevřel skóre hostující Camoranesi, o čtvrt hodiny zvyšoval na 2:0 Trezeguet. Inter sice v 83. minutě zásluhou Manicheho snížil, další přesný zásah už však nepřidal.

"Prohra nás hodně mrzí, zrovna tohle jsme v této době nepotřebovali. Musíme na sobě začít zase hodně pracovat. Máme před sebou další zápasy a v těch musíme uspět," říká přesvědčivě kapitán Interu Javier Zanetti.

Na rozdíl čtyř bodů snížili ztrátu fotbalisté AS Řím na Inter. Pomohla jim k tomu výhra 2:1 nad Empoli. Ve 36. minutě vstřelil první branku domácích Tonetto. Krátce po poločase Empoli srovnalo, když skóroval Giovinco. Jenže třináct minut po vyrovnávací brance se opět trefili fotbalisté Říma. Jejich vítěznou branku si připsal Panucci.

"Jsem velmi zklamaný z výsledku. Domů se opět vracíme bez bodu. Ale nehráli jsme špatně. Náš výkon ukázal, že jsme schopni hrát proti týmům z vrchních pater tabulky. Hráče musím pochválit," našel na utkání i přes prohru pozitiva kouč Empoli Massimiliano Capellini.

Výsledky - 30. kolo:

Atalanta - Catania 0:0 (0:0), Turín - AC Milán 0:1 (0:0), Siena - Parma 2:0 (0:0), Sampdoria - Cagliari 1:1 (0:1), AS Řím - Empoli 2:1 (1:0), Reggina - Neapol 1:1 (0:0), Palermo - Janov 2:3 (1:1), Inter Milán - Juventus 1:2 (0:0), Fiorentina - Lazio Řím 1:0 (0:0), Udinese - Livorno 2:0 (1:0)

[ 25.3.2008 - eFotbal.cz / goal.com l Foto: Reuters ]