Atlético nastřílelo šest branek, Villarreal a Barcelona ztratili

[b]Aktualizováno.[/b] Fotbalisté Atlétika Madrid přestříleli Almeríi vysoko 6:3, když po dvou brankách dali útočník Agüero a křídlo Atlétika Simao. V nedělní dohrávce se naopak nedařilo Villarrealu, který prohrál v Seville, ani Barceloně, která na Nou Campu remizovala s Getafe.

Almería dohrávali zápas pouze v devíti hráčích: už v šesté minutě byl vyloučen Pulido za faul v šestnáctce a následnou penaltu proměnil Diego Forlán. Pět minut před poločasem musel ze hřiště po druhé žluté kartě Juanito. Hosté tak nechali vyniknout v prvním poločase domácího záložníka Simaa, po změně stran zase kraloval jeho spoluhráč Agüero.

Hráči Betisu Sevilla vyhráli na půdě Zaragozy 3:0. Dvě branky v zelenobílém dresu nastřílel Chilan Mark González, pojistku přidal ve druhém poločase Argentinec Mariano Pavone.

Pátý Racing Santander překvapivě nestačil na dvanáctou La Coruňu, jejíž výhru zařídil dvěma góly Xisco a třetí branku vstřelil obránce Coloccini. Murcía prodloužila trápení Valencie, které patří až čtrnáctá příčka La Ligy.

Šanci snížit náskok Realu promarnili hráči Villarrealu, kteří prohráli na hřišti Sevilly 0:2. O obě branky Sevilly se postarali útočníci - v prvním poločase Brazilec Fabiano, na konci zápasu jeho spoluhráč Kanouté. Nedařilo se ani Barceloně, která na Nou Campu poue remizovala s Getafe 0:0.

Výsledky - 31. kolo:

Zaragoza - Betis Sevilla 0:3 (9. a 16. González, 63. Pavone)
Santander - La Coruňa 1:3 (37. Lopéz - 3. a 43. Xisco, 25. Coloccini)
Atlético Madrid - Almería 6:3 (54. a 71. Agüero, 34. a 45. Simao, 3. Lopéz, 6. Forlán z pen. - 11. Melo, 18. Ortiz, 37. Negredo)
Levante - Valladolid 0:3 (24. Llorente, 59. Victor, 88. Fernandéz)
Murcía - Valencia 1:0 (36. Ivan)
Bilbao - Espaňol Barcelona 1:0 (15. Garmendia)
FC Sevilla - Villarreal 2:0 (19. Fabiano, 87. Kanouté z pen.)
FC Barcelona - Getafe 0:0.

[ 6. 4. 2008 - eFotbal.cz / ČTK l Foto: Reuters ]