Primera Division: První tři týmy ztratily

V 31. kole španělské Primera Divison ztratily body včechny týmy z první trojky. Real Madrid remizoval na Mallorce, stejně jako Barcelona doma s Getafe. Villareal prohrál v Seville a ztratil, byť jen o skóre, druhou příčku tabulky.

Real Madrid uhrál na Mallorce remízu 1:1, i přes to, že skoro 30 minut hrál v deseti. V 65. minutě dostal druhou žlutou kartu v zápase obránce Sergio Ramos. Trenér Realu Bernd Schuster cítil, že jeho tým kontroloval hru v první půli, ale připustil, že zbytek zápasu poznamenalo vyloučení Sergia Ramose.

„Věřím, že před vyloučením jsme měli navrch a hru jsme měli pod kontrolou. Na konci jsme se museli spokojit s bodem. V každém případě je v této části sezony důležité přidávat body, i když to byl tentokrát jen jeden," řekl po utkání Schuster.

Rozjetý Villarreal nevyužil příležitost se přiblížit vedoucímu Realu a prohrál na hřišti Sevilly 0:2. Obě branky domácích zařídili útočníci. V prvním poločase Brazilec Fabiano a na konci zápasu jeho spoluhráč Kanouté.
Manuel Pellegrini, kouč Villarealu, odmítl myšlenku, že jeho tým byl deklasován, ale připustil, že si Sevilla zasloužila zvítězit.

„Byli lepší než my po celých 90 minut. Sevilla měla dobré a rychlé hráče, kteří nás překonali a vyhráli. Mohli jsme ve druhém poločase vyrovnat, ale nedokázali jsme proměnit několik velkých šancí.“ To, že je Villareal, při současných nevyrovnaných výkonech Realu i Barcelony, mnohými odborníky považován za adepta na vítězství ve španělské lize, Pellegrini odmítá:

„Nikdy jsme nebyli kandidáty na titul. Můžu říct, že jsme při šestibodovém náskoku Madridu kandidáty na druhou příčku. Musíme však zůstat nohama na zemi," připustil chilský trenér.

Jen o celkové skóre se před Villareal posunula Barcelona, která pouze remizovala na Nou remizovala s Getafe 0:0. Čtvrté Atlético porazilo Almérii, která dohrávala bez dvou vyloučených hráčů, vysoko 6:3 a zvýšilo svůj náskok na čtvrté pozici na tři body.

Výsledky Primera División - 31. kolo:

Sevilla - Villarreal 2:0, Bilbao – Espanyol 1:0, Atlético Madrid – Almeria 6:3, Levante – Valladolid 0:3, Murcia – Valencia 1:0, Santander – La Coruňa 1:3, Zaragoza – Betis 0:3, Mallorca - Real Madrid 1:1, Pamplona - Huelva 0:1

[ 7.4.2008 - eFotbal.cz / goal.com l Foto: goal.com ]