Souhrn 36. kola Premier League

Závěr anglické Premier League bude ještě pořádně dramatický. Chelsea totiž porazila ve šlágru 36. kola Manchester United 2:1 a bodově se na něj dotáhla v čele tabulky. Dařilo se také třetímu Arsenalu, jenž si poradil s Derby County 6:2. Naopak čtvrtý Liverpool jen remizoval s Birminghamem 2:2.

PONDĚLÍ

Adebayor vystřílel Arsenalu vysokou výhru

Arsenal si s chutí zastřílel na hřišti sestupujícího Derby. Svěřenci trenéra Arséna Wengera porazili poslední celek tabulky 6:2, čistým hattrickem se blýskl střídající Emmanuel Adebayor.

Derby County - Arsenal 2:6 (1:2)
Branky: 31. McEveley, 77. Earnshaw - 59., 81. a 90. Adebayor, 25. Bendtner, 39. Van Persie, 78. Walcott. Rozhodčí: Marriner. Bez karet. Diváci: 33 003.

Derby: Carroll - Todd, Moore, Stubbs, McEveley - Mears, Savage, Ghaly (60. Feilhaber), Lewis - Villa, Sterjovski (69. Earnshaw).
Arsenal: Fabianski - Toure (78. Djourou), Gallas, Song Billong, Clichy - Eboue, Fabregas, Denilson (64. Silva), Walcott - Van Persie (46. Adebayor), Bendtner.

Více o utkání zde.

NEDĚLE

Portsmouthu se vzdalují evropské poháry

Portsmouth nezvládl zápas s Blackburnem a doma prohrál 0:1. Jedinou branku vstřelil čtvrt hodiny před koncem paraguayský útočník Santa Cruz, který si tak připsal sedmnáctý zásah v sezoně. Portsmouth si zkomplikoval boj o šesté místo v tabulce zaručující start v Poháru UEFA.

Portsmouth - Blackburn Rovers 0:1 (0:0)
Branka: 74. Santa Cruz. Rozhodčí: Riley. ŽK: Defoe, Campbell - Reid, Warnock. Diváci: 18 722.

Portsmouth: Ashdown - Johnson, Campbell, Distin, Lauren - Utaka (45. Kranjčar), Diop, Diarra, Muntari (78. Baroš) - Defoe, Kanu.
Blackburn: Friedel - Reid, Nelsen, Samba (87. Ooijer), Warnock - Bentley, Emerton, Vogel, Pedersen - Santa Cruz, Roberts (90. Dunn).

Aston Villa remizovala v přestřelce s Evertonem

Aston Villa věděla, že Portsmouth prohrál a že tak může odskočit již na čtyři body. Zároveň by se v případě výhry bodově dotáhla právě na pátý Everton. Jenže ten vsadil na pevnou defenzivu a čekal na šanci. Ta přišla deset minut po změně stran, kdy se ke střele dostal Neville a Laursen tečoval míč do vlastní branky. Na poslední čtvrthodinu se na hřiště dostal český záložník Patrik Berger, který měl podpořit útok a pomoci k vyrovnání. Byl tak na hřišti při závěrečné přestřelce, kdy nejprve hostující Agbonlahor po rohu srovnal, ovšem o chvíli později vrátil Evertonu vedení stoper Yobo. Jenže neuběhla ani celá minuta, než po Bergrově akci a centru Barryho zajistil Aston Ville alespoň bod Carew.

Everton - Aston Villa 2:2 (0:0)
Branky: 55. vlastní Laursen, 84. Yobo - 80. Agbonlahor, 85. Carew. Rozhodčí: Dowd. ŽK: Yakubu, Carsley, Anichebe - Petrov, Young, Harewood. Diváci: 37 936.

Everton: Howard - Neville, Yobo, Jagielka, Lescott - Osman, Carsley, Fernandes (66. Arteta), Pienaar - Johnson (83. Anichebe), Yakubu.
Aston Villa: Carson - Mellberg, Laursen, Knight (75. Berger), Bouma (78. Harewood) - Petrov, Barry, Reo-Coker, Young - Carew, Agbonlahor.

SOBOTA

Chelsea porazila Manchester díky Ballackovi

Němec Michael Ballack výrazně promluvil do boje o anglický titul, když dvěma góly zajistil londýnské Chelsea výhru 2:1 nad Manchesterem United. Dvě kola před koncem Premier League se Blues bodově dotáhli na první Rudé ďábly, kteří vedou jen díky výrazně lepšímu skóre.

Chelsea - Manchester United 2:1 (1:0)
Branky: 45.+1 a 86. z pen. Ballack - 57. Rooney. Rozhodčí: Wiley. ŽK: Ballack, Obi Mikel, Drogba - Brown, Van der Sar, Ferdinand, Hargreaves. Diváci: 41 828.

Chelsea: Čech - Ferreira (66. Anelka), Carvalho, Terry, A. Cole - Ballack, Obi Mikel, Essien, Kalou (81. Ševčenko) - Drogba, J. Cole (87. Makelele).
Manchester United: Van der Sar - Brown, Ferdinand, Vidič (41. Hargreaves), Silvestre - Fletcher, Carrick, Anderson (65. O'Shea), Nani - Rooney (63. Ronaldo), Giggs.

Reportáž ze zápasu zde.

Liverpool ztratil dva body s Birminghamem

Nečekaného bodového zisku se dočkal Birmingham bojující o udržení, když remizoval 2:2 s Liverpoolem. V průběhu zápasu měl dokonce dvoubrankový náskok po gólu Forssella a přímém kopu Larssona. Jenže po změně stran snížil parádní ranou Crouch a čtvrt hodiny před koncem srovnal po selhání obrany Benayoun. Birmingham tak nadále ztrácí jediný bod na příčky zaručující záchranu, naopak Liverpool dal dvoubodovou ztrátou šanci Arsenalu definitivně si pojistit třetí příčku.

Birmingham City - Liverpool 2:2 (1:0)
Branky: 34. Forssell, 55. Larsson - 63. Crouch, 76. Benayoun. Rozhodčí: Walton. ŽK: Murphy, Nafti - Voronin. Diváci: 29 252.

Birmingham: Maik Taylor - Kelly, Jaidi, Ridgewell (77. Queudrue), Murphy - Larsson, Muamba, Nafti, Kapo (77. McSheffrey) - Forssell (87. Zarate), McFadden.
Liverpool: Reina - Finnan, Hyypiä, Škrtel, Riise (64. Insua) - Pennant, Plessis, Lucas, Benayoun - Crouch, Voronin.

Fulham zachránil Kamara

Body získal také další tým bojující o záchranu. Fulham dokázal nečekaně zvítězit nad Manchesterem City 3:2, přestože ještě dvacet minut před koncem prohrával 0:2. Dvěma góly k tomu přispěl Kamara.

Manchester City - Fulham 2:3 (2:0)
Branky: 10. Ireland, 21. Mwaruwari - 70. a 90. Kamara, 79. Murphy. Rozhodčí: Dean. ŽK: Dempsey (Fulham). Diváci: 44 504.

Manchester City: Hart - Elano, Čorluka, Ball, Jihai - Vassell (80. Caicedo), Gelson, Johnson, Petrov - Ireland (56. Geovanni), Mwaruwari.
Fulham: Keller - Stalteri, Hangeland, Hughes, Konchesky - Davies, Bullard, Murphy, Dempsey - Healy (64. Kamara), McBride (71. Nevland).

Matějovský a spol. remizovali

Reading s Markem Matějovským jen na lavičce uhrál bezbrankovou remízu s Wiganem. Latics vstoupili do zápasu mnohem lépe a už na v prvních minutách mohl skórovat Marcus Bent, kdyby jeho hlavička netrefila jen tyč. Po přestávce se zase více prosazovali domácí, ale Leroy Lita i Michael Duberry v dobrých šancích v koncovce selhali.

Wigan Athletic - Reading 0:0
Rozhodčí: Atkinson. ŽK: Taylor, Kilbane - Shorey, Hunt, Bikey, Duberry. Diváci: 19 043.

Wigan: Kirkland - Melchiot (26. Taylor), Boyce, Scharner, Kilbane - Valencia, Brown, Palacios, Koumas - Heskey (73. King), Bent (64. Sibierski).
Reading: Hahnemann - Rosenior, Ingimarsson, Duberry, Shorey - Doyle (69. Little), Harper, Bikey, Hunt - Lita (85. Long), Kitson.

Černý opět v brance Tottenhamu

Bolton remizoval 1:1 s Tottenhamem. V jeho brance se opět objevil český brankář Radek Černý. A to i přesto, že se po zranění kotníku vrátila do sestavy týmová jednička Paul Robinson.

Tottenham Hotspur - Bolton Wanderers 1:1 (0:0)
Branky: 52. Malbranque - 46. Jannakopulos. Rozhodčí: Clattenburg. ŽK: Zokora - Campo, Nolan, Samuel. Diváci: 36 176.

Tottenham: Černý - Hutton (46. Huddlestone), Dawson (53. Bent), Woodgate, Gilberto - Zokora, Lennon, Jenas, Malbranque (77. O'Hara) - Berbatov, Keane.
Bolton: Al Habsí - Samuel, A. O'Brien, Cahill, Steinsson - Nolan, Campo (46. Giannakopoulos), McCann, J. O'Brien (20. Guthrie) - Taylor, Rasiak (46. Diouf).

Sunderland si poradil s Boro

Trefa náhradníka Daryla Murphyho v nastaveném čase rozhodla o vítězství Sunderlandu nad Middlesbrough 3:2. Boro se dostalo do vedení ve čtvrté minutě, kdy se prosadil Tuncay, jenže už záhy vyrovnal Danny Higginbotham. Skóre na stranu domácích pak strhl těsně před přestávkou Michael Chopra, na jehož gól odpověděl v 73. minutě Afonso Alves. O výhře Sunderlandu rozhodl Murphy.

Sunderland - Middlesbrough 3:2 (2:1)
Branky: 6. Higginbotham, 45.+1 Chopra, 90. Murphy - 4. Tuncay, 73. Alves. Rozhodčí: Bennett. ŽK: Richardson, Chopra, Whitehead - Wheater, Pogatetz. Diváci: 45 059.

Sunderland: Gordon - Whitehead, Nosworthy, Higginbotham, Collins - Edwards (60. Leadbitter), Reid, Miller, Richardson - Chopra (85. Murphy), Jones.
Middlesbrough: Jones - Young, Wheater, Pogatetz, Taylor - Cattermole (57. Rochemback), Boateng, Arca, Downing - Alves, Sanli.

Straky dohnaly dvougólový deficit

Newcastle se dokázal vyhrabat z dvoubrankového manka a v Upton Parku remizoval s West Hamem 2:2. Domácí Hammers vedli po 23 minutách utkání o dva góly, jenže ještě do konce poločasu Straky vyrovnaly, když se trefili Obafemi Martins a Geremi.

West Ham United - Newcastle United 2:2 (2:2)
Branky: 10. Noble, 23. Ashton - 42. Martins, 45.+1 Geremi. Rozhodčí: Rennie. ŽK: Faubert, Pantsil - Beye, Butt, Martins. Diváci: 34 980.

West Ham: Green - Pantsil, Tomkins, Neill, McCartney - Faubert (90. Solano), Parker, Noble, Ljungberg (21. Boa Morte) - Zamora (68. Cole), Ashton.
Newcastle: Harper - Beye, Edgar (90. Diatta), Taylor, José Enrique - Geremi, Butt, Barton, Owen - Viduka (82. Smith), Martins.

[ 26.4.2008 - eFotbal.cz | Foto: AFP ]