Čeští fotbalisté v zahraničních ligách

První květnový víkend přinesl prozatím střelecké úspěchy Rudolfa Skácela a Stanislava Vlčka, vychytanou nulu Radka Černého a vítězství jeho Tottenhamu na půdě Readingu či naštvané fanoušky Norimberku na Jana Kollera. Milan Baroš nastoupil od začátku, ale kýžený gól opět nevstřelil a byl střídán. Jiří Štajner se po trefě v minulém kole odmlčel a další branku nepřidal. Jeho Hannover remizoval s Schalke 1:1.

ITÁLIE

Lazio - Palermo 1:2, DAVID ROZEHNAL odehrál celý zápas.

AC Milán - Inter 2:1, MAREK JANKULOVSKI nastoupil v 42. minutě a v obdržel žlutou kartu.

Cagliari - Fiorentina 2:1, TOMÁŠ UJFALUŠI odehrál celý zápas.

Empoli - Udinese 0:1, TOMÁŠ ZÁPOTOČNÝ odehrál celý zápas.

Sienna - Juventus 1:0, LUKÁŠ JAROLÍM nenastoupil --- PAVEL NEDVĚD byl střídán v 84. minutě, ZDENĚK GRYGERA byl pouze na lavičce.

NĚMECKO

Dortmund - Norimberk 0:0, JAN KOLLER i TOMÁŠ GALÁSEK odehráli celý zápas, GALÁSEK dostal žlutou kartu, JAROMÍR BLAŽEK nenastoupil.

Stuttgart - Frankfurt 4:1, MARTIN FENIN byl po poločase střídán.

Schalke - Hannover 1:1, JIŘÍ ŠTAJNER byl střídán v 84. minutě.

Brémy - Chotěbuz 2:0, MICHAL PAPADOPULOS nastoupil na závěrečných pět minut.

Rostock - Hamburk 1:3, DAVID JAROLÍM byl v 75. minutě střídán.

Hertha - Karlsruhe 3:1, JAROSLAV DROBNÝ odchytal celé utkání, RUDOLF SKÁCEL nastoupil v 57. minutě a dal branku.

Bielefeld - Bochum 2:0, RADIM KUČERA odehrál celé utkání, GABRIEL ani KOBYLÍK nenastoupili --- JAN LAŠTŮVKA i PAVEL DRSEK zůstali na lavičce.

Wolfsburg - Bayern 0:0, JAN ŠIMŮNEK odehrál celý zápas, obdržel žlutou kartu.

ANGLIE

Newcastle - Chelsea 0:2, PETR ČECH odchytal celé utkání.

Reading - Tottenham 0:1, MAREK MATĚJOVSKÝ nastoupil v 65. minutě --- RADEK ČERNÝ odchytal celé utkání.

Middlesbrough - Portsmouth 2:0, MILAN BAROŠ nastoupil v základní sestavě a v 67. minutě byl střídán.

Aston Villa - Wigan 0:2, PATRIK BERGER nastoupil v 60. minutě.

Arsenal - Everton 1:0, TOMÁŠ ROSICKÝ nenastoupil.

RUSKO

Saturn Moskva - Khimki 2:2, ANTONÍN KINSKÝ odchytal celý zápas.

Lokomotiv Moskva - Vladivostok 2:2, MAREK ČECH odchytal celý zápas, PALÁT nenastoupil.

ŠVÝCARSKO

St. Gallen - Sion Sitten 1:2, JIŘÍ KOUBSKÝ odehrál celé utkání.

Luzern - Thun 4:0, LUKÁŠ DOŠEK odehrál celý zápas.

BELGIE

Anderlecht - FC Bruggy 2:0, STANISLAV VLČEK dal gól a střídal v 76. minutě, JAN POLÁK odehrál celé utkání, DANIEL ZÍTKA chytal také celý zápas --- ŠTĚPÁN KUČERA nastoupil do druhého poločasu.

ST. Truiden - Bergen Mons 1:1, MICHAL POSPÍŠIL odehrál celý zápas.

Westerlo - Lokeren 1:2, LUKÁŠ ZELENKA byl střídán v 73. minutě.

KSV Bruggy - Brusel 0:0, CULEK ani FOŘT nenastoupili.